У Броварах приватна підприємниця масштабувала «смачний» бізнес завдяки мікрогранту | Трибуна

У Броварах приватна підприємниця масштабувала «смачний» бізнес завдяки мікрогранту | Трибуна
21 Листопада 2023, 20:16
Поділитися:

Історія розвитку бізнесу з виробництва «здорових» смаколиків розпочалась для Наталії Гуріної в грудні 2021 року. Вже через кілька місяців почалась війна, і, здавалось, плани перекреслені назавжди. Але броварчанка змогла не тільки відродити бізнес, а й масштабувати його. Як їй це вдалось – пані Наталія розповіла журналістам «Трибуни-Броварів».

Наталія Гуріна – прихильниця здорового харчування. Останніми роками це стало трендом, який охопив  фактично всі верстви населення. Із 2020 року жінка почала задумуватись над започаткуванням виробництва корисних смаколиків у Броварах, аби самій контролювати увесь процес виробництва і бути впевненій у якості продукції.

Започаткування бізнесу.  Виробництво у власному помешканні

Першим кроком до втілення мрії стала купівля інтернет-платформи – уже готового онлайн – магазину корисних смаколиків. Разом із магазином підприємниця отримала і деякі рецептурні та технологічні напрацювання з виготовлення сушених фруктів.

ГурінаПершою продукцією компанії стали корисні сухофрукти

Виробництво «фріпсів» – фруктових чіпсів – започаткувала в квартирі, де встановила декілька сушарок. Експериментувала з усім – яблуками, грушами, динями, малиною, вишнями, бананами тощо. Все, що могло зацікавити споживача – опинялось у сушарці. Першими клієнтами стали друзі і родичі, згодом продукцією зацікавилось ширше коло «ЗОЖ»-ників.

Паралельно з виготовленням фріпсів, пані Наталія почала експериментувати з пастилою, йогуртовими цукерками, гранолою. Вона звернулась до професійних кухарів і технологів, які розробили для підприємства унікальну рецептуру кожного процесу, аби продукція була смачною і максимально зберігала всі свої корисні властивості.

ГурінаФріпси готують із сезонних фруктів. Зараз у попиті цитрусові

«Ми не використовуємо у виробництві ні цукру, ні підсилювачів смаку, ні консервантів. Уся продукція сертифікована і щороку ми оновлюємо сертифікати та підтверджуємо якість нашого товару», – розповіла Наталія Гуріна.

Масштабування бізнесу. Мікрогрант

Із досвідом прийшло усвідомлення, що в сезон свіжих фруктів корисні снеки не користуються великим попитом, і тоді підприємниця вирішила масштабувати бізнес – додати в асортимент м’ясні вироби –  в’ялені ковбаски і джерки.

ГурінаМ’ясні смаколики виготовляють за унікальною рецептурою без додавання консервантів

Проте коштів на амбітні капіталовкладення не було. Саме тоді пані Наталя вирішила спробувати отримати мікрогрант «Власна справа» від держави. У детальному бізнес- плані зазначила всі кроки і подала документи на розгляд у грудні 2022 року, а вже в березні 2023- го отримала позитивне рішення і 250 тис. грн на розвиток власної справи.

Тут варто нагадати, що влітку 2022 року в Україні стартувала грантова програма «єРобота», яка покликана допомогти малому та середньому бізнесу розвиватися, а, відтак, і підтримувати економіку країни в умовах воєнного стану. Наразі в Броварському районі працюють понад 50 отримувачів грантів від держави на створення власного бізнесу.

«Професійна сушильна шафа для виготовлення м’ясної продукції коштує понад 120 тис. грн. Решту коштів витратили на оновлення і вдосконалення інтернет-магазину, закупівлю сировини, оренду приміщення тощо, – розповіла пані Наталія. – Мікрогрант дозволив масштабувати бізнес, перевести виробництво в новий міні-цех, офіційно оформити на роботу двох співробітників. Ці кошти дуже допомогли вийти на новий рівень».

ГурінаЗавдяки мікрогранту змогли закупити необхідне обладнання

Виготовляють продукцію переважно під замовлення. Останнім часом оптових клієнтів побільшало, тож виробництво працює на повну потужність.

Подальші плани

Власниця бренду продуктів здорового харчування  tsukr_net не збирається зупинятись на досягнутому: вже до кінця року планує офіційно оформити третього співробітника і продовжити розширювати асортимент. Наступний крок – скористатись ще одним грантом від держави, проте уже по іншій програмі. Чоловік Наталії з перших днів повномасштабного вторгнення боронить незалежність України зі зброєю в руках у найгарячіших точках зіткнень, і дружина мріє, коли він повернеться з Перемогою, уже удвох відкриватимуть офлайн- крамнички за допомогою Грантової програми  для ветеранів та членів їх сімей.

ГурінаНаталія Гуріна мріє про відкриття крамничок із корисними смаколиками

Наразі ж компанія Наталі Гуріної опікується допомогою бригаді, в якій воює її чоловік. Захисники на регулярній основі отримують м’ясні і вітамінні смаколики, аби підтримати бойовий дух, настрій і наблизити Перемогу. Вже зараз на підприємстві розпочали пакування новорічних наборів для воїнів ЗСУ.

ГурінаНоворічні набори для Захисників уже формують

Читайте також:

Склав успішний бізнес-план, отримав мікрогрант та відкрив у Броварах заклад громадського харчування

«Власна справа»: встигніть подати заявку на урядову програму мікрогрантів єРобота

Гранти на бізнес від держави: 250 тис.грн для ФОП, мікрогранти, гроші на стартапи

Українці можуть отримати від 2000 до 5000 євро: як подати заявку на грант

 

Джерело: Трибуна – Бровари