У Броварах на придбання зарядних станцій для «Пунктів незламності» планують виділити 800 тис. грн | Трибуна

У Броварах на придбання зарядних станцій для «Пунктів незламності» планують виділити 800 тис. грн | Трибуна
10 Липня 2024, 20:57
Поділитися:

На придбання зарядних станцій для «Пунктів незламності» у Броварах у закладах загальної середньої освіти планують виділити 800 тис. грн. Усі вони забезпечені мобільним інтернетом, проте мобільний зв’язок – зовсім інша компетенція…

«На виконання розпорядження голови КОВА «Пункти незламності» мають працювати з 8 до 17 год. Їх у ліцеях громади розміщується 8. Зараз «Пункти незламності» відвідує невелика кількість людей (2-3), переважно – зарядити пристрої, але для забезпечення їх потреб електроенергією, доводиться запускати генератори», – повідомила на засіданні «бюджетної» комісії начальниця управління освіти та науки Оксана Мельник.

Відтак ухвалили рішення закупити зарядні станції, аби не витрачати понаднормово дороговартісне паливо. Які саме – ще остаточно не вирішили, ймовірно, – пауербанки. Мельник повідомила, що вартість одного РwВ на 0,65 Вт становить до 4 тис. грн. Водночас зарядна станція на понад 2 кВт коштує 75-76 тис. грн і ціни на них постійно зростають. Окремо чиновниця зауважила, що купуватимуть виключно сертифіковані і ліцензовані пристрої.

А що із мобільним зв’язком?

Присутні також порушили питання наявності зв’язку в «Пунктах незламності», позаяк зараз у громаді (та й по всій країні) спостерігаються неабиякі перебої не тільки з мобільним інтернетом, але і з мобільним зв’язком фактично усіх операторів.

У відповідь начальник відділу НС та взаємодії з правоохоронними органами Василь Довгань зазначив, що всі без винятку «Пункти незламності» Броварської громади забезпечені оптоволоконним інтернетом або ж через системи «Старлінк», що не залежать від електроживлення, тож інтернет там є завжди.

Водночас забезпечення мобільним зв’язком не входить до повноважень місцевої влади. Проте Довгань зауважив, що чиновники вже провели нараду з представниками мобільних операторів і останні обіцяли оновити акумулятори, або ж встановити генератори на передавальні вишки зв’язку.

Аби надавачі мобільного зв’язку мали змогу підключити свої ретранслятори, чиновники запропонували використати громадські об’єкти, які забезпечені безперебійним живленням. Але наразі відповіді на пропозицію місцева влада не отримала.

Тож зарядити пристрої і скористатись інтернетом у “Пунктах незламності” можна із 8:00 до 17:00, а от питання з мобільним зв’язком ще на стадії вирішення.

Читайте також:

Субсидія-2024: що очікувати з 1 липня на тлі подорожчання електроенергії

У Броварах бювети під час відключення електроенергії не працюватимуть. Чому і що робити?

Ефективне заощадження електроенергії: корисні поради для кожного

У всіх ТЦК запрацювала електронна черга: як зареєструватись

 

Джерело: Трибуна – Бровари