У Броварах мінус одне тимчасове укриття, але плюс один відкритий «басейн» | Трибуна

image
17 Листопада 2023, 20:34
Поділитися:

Ремонт одного з тимчасових укриттів Броварів у багатоповерхівці на бульв. Незалежності, 10-Б в одну мить закінчився майже не розпочавшись. А вхід до цього підвального приміщення перетворився на справжній басейн.

Цього літа всі ЖЕКи Броварів працювали в «цейтнотному» режимі з облаштування тимчасових укриттів. У липні велися роботи і в багатоповерхівці на бульв. Незалежності, 10-Б.

Працівники у визначений термін мали переробити сходи, поставити залізні двері із замком, вирівняти підлогу та стелю, побілити стіни, відремонтувати комунікації. Але встигла тільки переробити вхід в укриття. Перевірка ДСНСків «забракувала» це підвальне приміщення як тимчасове укриття.

«Причина – незадовільний стан системи водопостачання в підвалі цього будинку. В КП “Броваритепловодоенергія” наполягли на тому, що в цьому проблемному будинку не варто чіпати труби. Тому облаштування підвального приміщення під укриття на цьому і закінчилось», – пояснив «Трибуні-Броварів» директор ЖЕК-1 Віктор Касяненко.

Із його слів, мешканці будинку на бульв. Незалежності, 10-Б можуть скористатися тимчасовими укриттями за найближчими адресами:

бульв. Незалежності, 10;
бульв. Незалежності, 8-Б.

Нагадаємо, на позачерговій сесії 13 червня депутати підтримали комунальні підприємства і виділили на ремонти в підвалах ЖЕКівських будинків, визначених під тимчасові укриття, 12 млн 475 тис. грн.

Із цієї суми ЖЕКу-1 на облаштування 18-ти укриттів виділено 2 млн 550 тис. грн. Орієнтовно на одне тимчасове укриття пішло 100-120 тис. грн.

Зазначимо, що в ЖЕК-1 лише укриття, що на бульв. Незалежності, 10-Б, не пройшло перевірку та «перетворилось» на звичайний підвал.

Згідно мапи цокольних або підвальних приміщень, що оприлюднена на сайті Броварської міської ради , п’ять ЖЕКів Броварів наразі утримують 67 укриттів.

Прибудинковий «вікритий басейн»

І хоча робітники завчасно закінчили роботи з облаштування підвального приміщення в будинку на бульв. Незалежності,10-Б, місцеві мешканці скаржаться на новозроблений вхід у підвал. Щораз після дощу він, як басейн, наповнюється водою.

Директор ЖЕК-1 Віктор Касяненко повідомив, що при наявності коштів планується зробити навіс над входом у підвальне приміщення.

«Роботи з облаштування накриття розпочнуться ще швидше, якщо мешканці цього будинку розрахуються з боргами», – наголосив Касяненко.

Зазначимо, що в Києві примусово зобов’язують власників та балансоутримувачів привести у стан готовності сховища. Упродовж 2022-2023 років органами Київської міської прокуратури пред’явлено до суддів 54 позови про зобов’язання балансоутримувачів та власників перевести захисні споруди цивільного захисту в стан готовності.

ФОТО – Наталія Калита-Захарченко

Читайте також:

У двох дитсадках Броварів збудують повноцінні укриття

Ремонт укриттів у ліцеях №9 і 11, підвезення дітей із особливими потребами: на що ще виділять кошти в жовтні?

Ще одне ОСББ Броварів отримає з бюджету громади кошти на облаштування укриття

На ремонт тимчасових укриттів у броварських ЖЕКах № 1 та 2 додадуть 1 млн 550 тис. грн

Джерело: Трибуна – Бровари