У Борисполі відновили надання безоплатної юридичної допомоги

У Борисполі відновили надання безоплатної юридичної допомоги
17 Лютого 2025, 16:05
Поділитися:

У Бориспільській громаді відновили діяльність Бориспільського бюро правничої допомоги, що належить до Броварського відділу надання безоплатної правничої допомоги. Місцевий заклад очолив адвокат Василь Дорожкін.

Про особливості роботи бюро дізнавалися «Вісті».

Бюро правничої допомоги розташоване у центрі міста — на четвертому поверсі будівлі за адресою вул. Київський Шлях, 79В (навпроти ринку «Центральний»). Консультацією юриста можуть скористатися усі без виключення, а от для того, щоб мати право на безкоштовне представництво в суді, заявник має належати до певної категорії.

У Борисполі відновили надання безоплатної юридичної допомоги

«Правова допомога, перш за все, передбачає юридичну консультацію, але може включати і представництво в судах. Залежно від цього безоплатну правову допомогу поділяють на первинну і вторинну, — пояснює керівник бюро Василь Дорожкін. — Безоплатна первинна допомога — це вид державної гарантії. Так, держава гарантує, що будь-яка людина має право на фахове інформування про її права і свободи, про порядок їх реалізації, відновлення у випадку порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових чи службових осіб. Якщо коротко, це означає, що людина може отримати безкоштовну консультацію юриста з будь-якого питання, що її хвилює. Також їй можуть допомогти зі складанням скарг, заяв та інших документів правового характеру (за винятком процесуальних, тобто судових). Повторюсь, що таку допомогу може отримати будь-хто.

Разом із тим, є і вторинна правова допомога, що передбачає захист та представництво людини в судах та інших державних органах, а також допомога у складання документів процесуального характеру. І тут перелік тих, хто може нею скористатися, регламентований державою. Її можуть отримати лише певні категорії людей, а саме:

діти;
особи без громадянства;
внутрішньо-переміщені особи;
пенсіонери, працездатні з низьким доходом (менше двох мінімальних заробітних плат), люди з інвалідністю;
ветерани війни;
члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) захисників України;
постраждалі від домашнього насильства;
потерпілі від жорстокого поводження, катування чи сексуального насильства під час воєнних дій;
деякі інші категорії (відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правничу допомогу»).

Також до вторинної правничої допомоги належить захист підозрюваних, обвинувачених у кримінальних провадженнях — залучення адвоката здійснюється за призначенням відповідно до ст. 49 Кримінального процесуального кодексу України.

Для отримання безоплатної вторинної правничої допомоги необхідно подати заяву та документи, які підтверджують належність до однієї з перелічених категорій».

У Борисполі відновили надання безоплатної юридичної допомоги

Крім відвідування бюро та отримання консультації «наживо», за безоплатною правовою допомогою також можна звернутися за телефонами: 0800213103 (безкоштовний номер) та (04595)55036 (місцевий номер). Крім цього, доступні мобільні застосунки «Безоплатна правова допомога» та «Твоє право», діють чати в Телеграмі та Вайбері. Для потерпілих від домашнього насильства створено окремий Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству». Дізнатися більше про програму надання безоплатної правничої допомоги можна на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid.

Юрист бюро безоплатної правничої допомоги (відповідно до підписаних меморандумів) також проводить консультації у виправній колонії, ветеранському центрі, центрі соціального обслуговування населення, центрі пробації, центрі зайнятості, пенсійному фонді та службі у справах дітей та сім’ї. Всі ці служби складають графік консультацій та сповіщають про них своїх клієнтів. Якщо людині треба звернутися до юриста поза графіком, її направляють безпосередньо до бюро. 

За словами Василя Дорожкіна, бориспільський офіс відкрито ще у 2018 році, а відновив він свою роботу після перерви зовсім нещодавно. Попри це, звернень за допомогою вже немало — за день бюро відвідує від 3 до 5 осіб. І якщо надання первинної допомоги займає відносно небагато часу, вторинна консультація та підготовка у складанні процесуальних документів можуть займати від 2 до 3 годин, тому є сенс записатися на прийом завчасно. 

Тематика звернень дуже широка — часто звертаються з питань мобілізації, зокрема, оскаржують рішення ВЛК, були консультації щодо розлучень, житлові спори між родичами, трудові спори, стягнення та виплата боргів (зокрема фінансовим установам), земельні питання тощо.  

До теми: Психологічну допомогу надасть штучний інтелект

Нещодавно система безоплатної правничої допомоги почала реалізацію нового проєкту, пов’язаного з наданням клієнтам психологічної допомоги. Для цього юристи системи опановуватимуть навички психологічної самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях. Крім того, укладено меморандум із проєктом психологічної допомоги на базі штучного інтелекту. Так, розроблена фахівцями платформа AI PSY HELP надає психологічну допомогу цілодобово. В основі її роботи лежить сучасна модель штучного інтелекту, яка імітує поведінку психотерапевта. Така допомога доступна та анонімна.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама