У Білогородці відкрили мовний клуб «Теревені» (відео) — ITV

Дивитись відео на сайті
Наталія Зінченко, викладачка української мови:
«Бути українцем, не знаючи української, все ж таки не можна, як не можна бути французом, не знаючи французької, німцем, не знаючи німецької».
Мовний клуб «Теревені» вже у Білогородці. І зараз ті, хто першими дізналися, що мову можна вивчати цікаво не за класичними методичками і шкільними програмами, прийшли на перший урок.
Анна Куценко, керівниця ГО «Центр науково-культурних досліджень»:
«Це вже п’яті «Теревені» на Київщині, чому я безмежно рада. Це знаходить відгук у душах, у серцях наших українців, які прагнуть вивчати українську мову, розмовляти, теревенити, гомоніти і базікати».
На ознайомчому занятті гомоніли про суржик в українській мові. Педагоги кажуть, на сьогодні це одна з найбільших мовних проблем, над якою треба працювати. Але є ще одна, найважливіша.
Наталія Зінченко, викладачка української мови:
«Нам усім треба заговорити українською, тому що українська мова дає нам український світогляд, українське бачення світу. Бо ми відстоюємо себе, свою націю, свою державу«.
Усі, хто прийшов на заняття, переконалися – це саме те, що їм зараз потрібно.
Юлія, уродженка Херсона:
«Я родом із Херсону. Ми приїхали в Білогородку 8 років тому. Херсон — це суцільний суржик. Там своя стала окрема мова. Але зараз, у світлі усіх подій, ми розуміємо, що потрібно знати свою мову. Бо наша мова – це наша зброя й ідентичність«.
Ірина, мешканка Білогородки:
«Я в Донецьку вчилася. У нас було більше 30 дітей у класі, а українську мову вчило шестеро».
Сестра Ірини Люба теж з Донецька. Майже чотири роки була в полоні у російських окупантів. Радіє можливості вивчати українську тут, бо в Донецьку за мову погрожували розстріляти.
Люба перселенка з Донецька:
«Кажуть, якщо побачимо якусь козявку українську, розстріляємо на місці».
Юрій Марченко, секретар Білогородської сільської ради:
«Враховуючи те, що наша громада прийняла більше семи з половиною тисяч переселенців, які у нас зареєстровані і проживають у нашій громаді, то такий клуб – найцінніше, що є у нас, і для мене особисто, і для людей».
Клуб із вивчення української мови задумувався від самого початку для переселенців з окупованих територій. Але приєднуються усі охочі удосконалити рідну мову. Ініціював цей проєкт депутат Київської обласної ради, етнічний грузин Георгій Цагареішвілі. Зараз, до речі, він на фронті захищає Україну. А втілюються «Теревені» за підтримки товариства «Відважних». Стартував проєкт з Ірпеня.
Марія Шевченко, депутатка Київської обласної ради:
«Я дуже радію з того, що Білогородка стала в ланцюжок наших «Теревенів». Тому що це досить потужна, цікава громада. Я дякую нашим колегам з Білогородської ради, що вони прийняли на себе організацію, самі збираються ходити. Це важливо, тому що держслужбовці у першу чергу мають правильно спілкуватися українською мовою».
На Білогородці «Теревені» зупинятися не збираються.
Анна Куценко, керівниця ГО «Центр науково-культурних досліджень»:
«Плануємо найближчим часом відкриття мовного хабу в Софіївській Борщагівці, у містечку для внутрішньопереміщених осіб, де вони компактно проживають. І далі ми рухаємося на Лівобережжя. Маю надію, що охопимо не лише правий берег Дніпра, а й нас чекатиме Бориспільський і Броварський райони, і Обухівський район, в тому числі».
Джерело: ITV
Відео

