У 2024 році ринок нерухомості входить у нову фазу викликів, – Олександр Насіковський

У 2024 році ринок нерухомості входить у нову фазу викликів, – Олександр Насіковський
6 Лютого 2024, 09:56
Поділитися:

6 лютого 2024 г. 09:44

Український ринок нерухомості витримав кризу початку повномасштабної війни, втім, 2024 рік ризикує принести девелоперам нові виклики. Два роки тому одним з рушіїв відновлення ринку стало вперте бажання працювати його гравців. Нові реалії вимагатимуть більших зусиль з боку девелоперів.

Про це KВ стало відомо з коментаря керуючого партнера групи компаній DIM Олександра Насіковського для NV.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Ринок житлової нерухомості витримав перший стрес-тест війни. Досягти цього вдалось ціною надзусиль наших воїнів на нулі та сукупністю ринкових факторів, які дали відносно м’яку посадку для ринку первинного житла в жорстких реаліях. Серед головних факторів — вперте бажання низки гравців якісно робити своє, тобто створювати сучасний комфортний і безпечний житловий простір та території розвитку середовища, готовність покупця поступово повертатись до купівлі на своїх умовах і як наслідок зростання обсягів продажу після крутого піке у 2022 році”, – вважає Олександр Насіковський.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Майбутнє ринку у 2024 році, на думку експерта, залежатиме від трьох ключових речей: ситуації на фронті, партнерських відносин й темпів будівництва.

“Я не прихильник завищених очікувань і необґрунтованого оптимізму: ми входимо у нову фазу викликів і майбутнє ринку у 2024 році, як ніколи, буде залежати від трьох ключових речей: результати на полі бою та суб’єктність України на міжнародній арені, здатність захистити свої інтереси в умовах повзучої російської “дипломатії”; Готовність ринку будувати партнерські відносини між девелопером і покупцем. Це передусім стосується реальних темпів будівництва на майданчиках, питання готовності пропонувати фінансове плече у вигляді програм розтермінувань і спецумов купівлі, а також участь в державній програмі єВідновлення за житловими сертифікатами за зруйновану нерухомість; Реальні темпи будівництва на майданчиках.”, – розповів Насіковський.

Як раніше писала KВ, динаміка на ринку нерухомості у 2023 році пройшла під гаслом адаптації до нової реальності в умовах війни. Проте обсяги реального попиту залишаються далекими від попередніх рівнів, але деяким гравцям таки вдалося повернути приблизно 25% від довоєнних показників. Наскільки зменшились обсяги будівництва в столиці, про аспекти відновлення зруйнованого житла, та яка роль у цьому держпрограми “єОселя”. А також – про реальні темпи будівництва в умовах кадрового дефіциту, про запуск нових проєктів та пошук партнерів в інтерв’ю KВ розповів співзасновник та керівний партнер групи компаній DIM Олександр Насіковський.

Читайте: У DIM не лише вірять у стійкість ринку, а й відновлюють його потенціал, — Олександр Насіковський

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона