У 2024 році пенсії індексуватимуть по-новому: кому нарахують найменшу надбавку

image
19 Жовтня 2023, 18:34
Поділитися:


Про це повідомляють “Хроніки Обухова” з посиланням на інтерв’ю міністерки соціальної політики Оксани Жолнович для Forbes.

Вона пояснила, що найменша індексація очікує людей, які вийшли на пенсію протягом останніх трьох років. Виплати таких людей відповідають ринку, на відміну від тих, хто вийшов на пенсію у 2000-х роках.

Якщо дуже спрощено, то людина отримує пенсію за формулою, де базою для нарахування пенсії є середня зарплата за останні три роки. Індексація пенсій проводиться на рівень інфляції відповідно до останніх трьох років. Тобто системно занижували пенсію такій категорії громадян. І в результаті в нас є люди, які отримують 2500 грн. А люди з таким самим стажем, які вийшли у 2019 році, отримують 5000 грн, – пояснила міністерка.

За її словами, ідеальним варіантом був би перерахунок усім пенсіонерам, однак на це необхідно близько 300 млрд грн. Тоді як у держбюджеті на це виділено лише 100 млрд грн. Тому прийнято рішення у першу чергу підвищувати пенсії тим, хто отримує найменше.

Також Жолнович розповіла, про особливості бальної системи нарахування. Новий розрахунок проводиться відповідно двох критерій: кількість років, які людина працювала, та сума сплачених внесків.

Далі порівнюємо заробітну плату з середньою зарплатою, яка є зараз. Якщо дорівнює – 10 балів, менше – 8 балів, а якщо більше – 12 балів. Бали сумуються за всю кількість років. За такою системою, якщо у людини 35 років трудового стажу, то її пенсія не буде меншою, ніж 40% від заробітку, – пояснила Оксана Жолнович.Source link