Тво директора Департаменту державних закупівель Міноборони Богдана Хмельницького звільнено

image
25 Січня 2023, 09:06
Поділитися:

25 січня 2023 г. 09:00

Тимчасово виконуючого обов’язки (тво) директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України Богдана Хмельницького (на фото праворуч) звільнено. Це відбулось в січні, після скандалу з закупівлею харчів для ЗСУ, а усунено від виконання обов’язків Хмельницкого було наприкінці грудня 2022 року.

Про це KВ стало відомо зі вчорашнього допису в Telegram-каналі народного депутата Ярослава Юрчишина (фракція “Голос”).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Щойно (24 січня, – KВ) відбулося засідання комітету з питань антикорупційної політики за участю міністра оборони Олексія Резнікова, представників Міністерства, НАЗК, НАБУ та Рахункової палати. Коротко про ключове, що не становить державної таємниці:

– відповідальний за закупівлі Богдан Хмельницький був відсторонений від посади у грудні 2022 року і звільнений у 20 числах січня 2023 року;

– на даний момент контракти на харчування військових на 2023 рік ще не діють, постачання здійснюється за параметрами 2022 року. Оскільки в контрактах було виявлено велику кількість неточностей, вони проходять перевірку та експертизу;

– зараз сферу закупівель перевіряє і Державна аудиторська служба (за запитом Міністра) і планує перевіряти Рахункова палата (за запитом голови комітету Анастасії Радіної);

– правоохоронні та антикорупційні органи задоволені співпрацею з міністерством по розслідуванню цих справ. Хоча, поки Хмельницький очолював Департамент, питання були. Через це НАЗК навіть склало адміністративний протокол;

– спільно шукаємо той об’єм відкриття інформації через Прозорро, який не буде становити небезпеки для оборони, але гарантуватиме підзвітність”, – написав нардеп.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За інформацією KВ, Хмельницького було звільнено 23 січня. А 18 січня, до виходу статті в “Дзеркалі тижня”, НАЗК склало та направило до суду адмінпротокол про правопорушення, пов’язане з корупцією Богдана Хмельницького. Крім того, влітку минулого року Богдан Хмельницький виявився одним із фігурантів кримінальної справи про розкрадання 580 тис. доларів коштів Міноборони під час закупівлі військової амуніції.

Нагадаємо, вчора уряд такожзвільнив заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова – за його власною заявою. Шаповалов відповідав за тилове забезпечення ЗСУ.

За повідомленням на Facebook парламентарки Вікторії Сюмар (фракція “Європейська солідарність”), міністр оборони Олексій Резніков на тому ж вчорашньму засіданні антикорупційного комітета ВР визнав, що Шаповалова звільнено за помилки в контракті на 13,16 млрд гривень, про які було написано устатті про закупівлю продуктів харчування для ЗСУза завищеними цінами, опублікованій 21 січняв “Дзеркалі тижня”, і після якої вибухнув “яєчний скандал” (одне яйце за 17 гривень).

Міністр оборони України Олексій Резніков на засіданні комітету ВР з питань антикорупційної політики, 24.01.2022, фото: Facebook Вікторії Сюмар

“Міністр визнав, що в переліку харчів з 400 позицій є помилки. Не одна. Це не лише про яйця в кілограмах і тонах, але і багато інших позицій. Саме тому пішов замміністра Шаповалов. Чому з’явилися “помилки” – мають з’ясувати ближчим часом”, – повідомила Сюмар.

Зазначимо, ще до появи публікації НАБУ відкрило кримінальне провадження стосовно закупівлі харчів для ЗСУ за вказаним контрактом з білоцерківською ТОВ “Актив компані”.

Детальніше:

Автор статті про закупівлю харчів в Міноборони Юрій Ніколов: “Наша мета – зберегти гроші, бо гроші нам потрібні на закупівлю зброї”

Міністр оборони Олексій Резніков: Шість аргументів про харчування в ЗСУ

Фото: Армія Інформ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона