Цей день в історії: 50 років тому Бориспіль став містом обласного підпорядкування

Цей день в історії: 50 років тому Бориспіль став містом обласного підпорядкування
3 Березня 2025, 16:18
Поділитися:

50 років тому, а саме 3 березня 1975 року указом Президії Верховної Ради УРСР Бориспіль отримав статус міста обласного підпорядкування. Яким було місто тих часів та чому змогло отримати такий статус попри меншу, ніж того вимагали діючі положення, кількість населення? 

За переписом 1970 року населення Борисполя складало 32 тисячі 365 осіб. Для отримання статусу міста обласного підпорядкування населений пункт повинен був мати понад 50 тисяч населення. Але в окремих випадках — наприклад, якщо місто мало важливе промислове, соціально-культурне чи історичне значення, або ж значні перспективи економічного та соціального розвитку — допускалася менша кількість населення. На користь Борисполя «спрацював» аеропорт «Бориспіль — на той час другий за розміром у СРСР після аеропорту «Домодєдово» та головні повітряні ворота Української РСР. 

Але й саме місто не пасло задніх. 60-70-ті роки — період активного будівництва та роботи промислових підприємств, зведення житлових будинків та інших соціальних об’єктів. 

Так, у Борисполі на той час діють високомеханізоване підприємство «Сільгосптехніка» (понад 340 робітників), швейна фабрика (320 працівників), ворсова фабрика (понад 300 працівників), райелектромережа, молоко- та маслозавод, пекарні.

Одне з найбільших за обсягом продукції підприємство міста — завод залізобетонних виробів, який випускає щорічно близько 10 тис. куб. метрів бетонних конструкцій. 

Радгосп «Бориспільський» на той час є передовим господарством, занесеним на обласну Дошку пошани. Більше сотні тракторів, автомашин та комбайнів забезпечують високий рівень виробництва продукції рослинництва та тваринництва. Радгосп «Промінь» — велике господарство овочево-молочного напрямку, що має понад 2 тис. голів великої рогатої худоби, а тепличне господарство радгоспу постачає вирощені на закритому грунті цибулю, петрушку та щавель.

Діють кілька транспортних та будівельних підприємств, на яких працює близько 4500 осіб. Провідне місце серед будівельних організацій займає спеціалізоване управління механізації «Укргазбуд», яке виконує роботи, зв’язані з прокладанням газо- та нафтопроводів не лише в межах нашої країни, а й за кордоном. 

До послуг населення — промтоварні та продовольчі магазини. 

Медичне обслуговування населення забезпечують поліклініка, лікарня на 240 ліжок, протитуберкульозний диспансер, аптека. В медичних закладах Борисполя працює 75 лікарів і 145 медпрацівників з середньою спеціальною освітою. 

У школах міста працюють 282 вчителі і навчаються 4763 учні. Крім загальноосвітніх навчальних закладів, працює музична та спортивна школи, 9 дитячих ясел та дитсадків. Профтехучилище готує мулярів, слюсарів, електромонтажників, слюсарів-сантехніків, штукатурів. 

Культурне життя Борисполя забезпечує будинок культури на 560 місць, три клуби, кінотеатр та дві районні бібліотеки — дитяча і доросла. Діють драматична студія, танцювальний ансамбль та ансамбль баяністів (при районному будинку піонерів). 

А яким ви пам’ятаєте Бориспіль 1975 року?

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама