Це копійчане добриво для томатів та огірків забезпечить щедрий врожай: подробиці

Це копійчане добриво для томатів та огірків забезпечить щедрий врожай: подробиці
17 Червня 2024, 19:34
Поділитися:

Досвідчені дачники використовують сироватку для підживлення томатів та огірків.

Підживлення огірків та томатів молочною сироваткою може бути дуже ефективним завдяки вмісту корисних мікроелементів і мікроорганізмів у сироватці. Ось як це можна зробити:

Інгредієнти:

Молочна сироватка – 1 літрВода – 10 літрів

Порядок дій:

Підготовка розчину:

Візьміть 1 літр молочної сироватки та розведіть її в 10 літрах води. Це зробить розчин достатньо слабким, щоб не пошкодити рослини.

Час підживлення:

Краще підживлювати рослини вранці або ввечері, коли немає прямого сонячного світла. Це допоможе уникнути опіків листя.

Метод підживлення:

Можна підживлювати рослини як кореневим способом, так і обприскуванням по листу. Для кореневого підживлення: полийте розчином грунт навколо рослин, уникаючи попадання на стебла. Для обприскування по листу: використовуйте пульверизатор і рівномірно обприскайте листя рослин.

Рекомендації:

Частота підживлення: Робіть це кожні 10-14 днів протягом вегетаційного періоду.

Спостереження: Слідкуйте за станом рослин після підживлення. Якщо ви помітили опіки на листі або інші негативні реакції, зменшіть концентрацію сироватки у розчині або збільште інтервал між підживленнями.

Комбінація: Можна комбінувати підживлення молочною сироваткою з іншими органічними добривами для досягнення кращих результатів. Корисні поради: Молочна сироватка також допомагає боротися з деякими грибковими захворюваннями завдяки вмісту корисних бактерій. Якщо у вас немає доступу до молочної сироватки, ви можете використати йогурт або кисле молоко, розведені у воді в тих самих пропорціях.

Цей простий рецепт допоможе вашим огіркам та томатам отримати додаткові поживні речовини та покращити їхній ріст і врожайність.

Особливості використання сироватки в теплиці трохи відрізняються. Мікроклімат обмеженого простору змінюється від проведення обприскувань. Через підвищену температуру та вологість може з’явитися надлишок кислих сполук у повітрі, що може спровокувати опіки молодих пагонів.

Щоб запобігти негативним наслідкам, кореневий метод підживлення потрібно застосовувати тільки по зволоженій землі. Розчин має бути теплим (20-22 градуси). Також важливо не допускати надлишкової вологи, поливати строго по ґрунту, не потрапляючи на зелену масу і стебло.

Не слід зловживати використанням молочної сироватки для кореневих підживлень через зміну кислотності ґрунту. Основне призначення цього добрива – томати, огірки та інші баштанні культури. Позакореневий метод підживлення не рекомендується для перців та баклажанів.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua