Топ-5 найпоширеніших грибів в Київській області у листопаді: які можна їсти, а які – ні

Топ-5 найпоширеніших грибів в Київській області у листопаді: які можна їсти, а які – ні
2 Листопада 2023, 06:09
Поділитися:


Гриби у листопаді

Листопад – час, коли гриби наповнюють ліси своєю красою та різноманітністю. Також варто зазначити, що у цей час року важливо знати, які з них є їстівними, щоб уникнути небезпеки отруєння. Давайте розглянемо найпоширеніші гриби, які можна зустріти в листопаді в Центральній Україні.

Підберезник

Почнемо з одного з найулюбленіших грибів українців – підберезника. Цей гриб має характерну жовтувато-бурштинову шапку і білу ніжку з чашечкою в основі. Він має неперевершений аромат і смак, який при перетравленні не втрачається. Підберезників можна зустріти багато у листопаді у лісах Центральної України. Варто відмітити, що цей гриб має високу вартість, оскільки його вважають дуже смачним і корисним. Але, перш ніж збирати підберезники, необхідно бути впевненим у їхній їстівності, оскільки деякі види підберезника є отруйними.

Білі гриби

Іншим популярним видом грибу, який зустрічається великою кількістю у листопаді, є білий гриб. Він має величезну шапку, білий колір і м’ясисту консистенцію. Білі гриби відомі своїм високим смаком та ароматом, що робить їх вельми популярними серед грибників. Проте, варто зазначити, що деякі види білих грибів можуть бути отруйними, тому перед споживанням необхідно переконатися в їхній безпековості.

Маслюк

Маслюк є ще одним поширеним грибом, який зустрічається у листопаді. Його шапка має різні відтінки кольору, від жовтувато-помаранчевого до коричневого. Маслюки відрізняються своєю оригінальною формою шапки, яка багато в чому нагадує чашу. Вони мають ніжку, яка може бути товстою і короткою або довгою і стрункою. Цей гриб має нотки масляного смаку, що є його особливістю. Маслюки вважаються їстівними, але необхідно враховувати, що існують кілька видів маслюків, які можуть викликати отруєння, тому варто бути обережним при збиранні та споживанні.

Опеньки

Опеньки – це гриби, які можна знайти в листопаді у лісах Центральної України. Вони мають шапку оранжевого кольору з круглою формою. Опеньки мають специфічний смак, який нагадує горіховий аромат. Ці гриби мають маслянисту консистенцію і за деяких умов можуть швидко почервоніти, якщо їх потерти. Опеньки є смачною та поживною стравою, але варто враховувати, що деякі види опеньків можуть бути отруйними.

Підосичники

Підосичники – це ще одна популярна грибна порода, яка зустрічається на території Центральної України у листопаді. Вони мають дзвіночковидну форму з кремовою або блідо-блакитною шапкою. Підосичники – гриби з ніжкою-трубочкою, яка має мальовничі забарвлення від блідого до темного. Ці гриби володіють неперевершеними смаковими якостями та приємним ароматом. Варто відмітити, що підосичники є їстівними грибами і не представляють небезпеки для здоров’я.

***

Таким чином, листопад – це чудова пора для знаходження та збирання різних видів грибів. Найпоширенішими грибами, які можна зустріти у цей період в Центральній Україні, є підберезник, білий гриб, маслюк, опеньки та підосичники. Завжди пам’ятайте про безпеку, коли збираєте гриби, оскільки деякі види можуть бути отруйними. Ретельно досліджуйте гриби перед споживанням та, якщо ви не маєте достатньої впевненості, краще утриматися від їхнього споживання. Гриби – це чудовий подарунок природи, яким можна насолоджуватися, але дбайте про безпеку свого здоров’я та вибирайте лише надійні та безпечні види грибів.

Топ-5 найпоширеніших грибів в Київській області у листопаді: які можна їсти, а які - ні

До найнебезпечніших отруйних грибів, які можна знайти в Центральній Україні, відносяться:

 • Біла поганка – це смертельно отруйний гриб, який має білу капелюшок і ніжку.
 • Мухомор червоний – це отруйний гриб з червоною капелюшком і білими цятками.
 • Мухомор пантерний – це отруйний гриб з темно-коричневою капелюшком і білими цятками.
 • Льняниця – це отруйний гриб з жовтою капелюшком і червоним дном.
 • Опенок блідий – це отруйний гриб з блідо-жовтою капелюшком і білою ніжкою.

Щоб не отруїтися грибами, необхідно дотримуватися таких правил:

 • Не збирайте гриби, які ви не можете точно визначити як їстівні.
 • Не збирайте гриби, які ростуть поблизу автомобільних доріг, промислових підприємств або в інших місцях, де вони можуть бути забруднені.
 • Зрізайте гриби ножем, щоб не пошкодити грибницю.
 • Не залишайте сміття в лісі.

Збір грибів – це захоплююче хобі, яке може принести вам багато задоволення. Однак, щоб воно було безпечним, необхідно дотримуватися правил збирання грибів і мати знання про їстівні і отруйні гриби.Source link