Тігіпко продав “Кузню на Рибальському” ще минулого року інвесткомпанії Мазепи Concorde Capital, – ЗМІ

image
25 Жовтня 2023, 16:24
Поділитися:

25 жовтня 2023 г. 16:23

Наприкінці 2022 року кіпрська компанія Agimant Limited власника групи ТАС колишнього віцепрем’єра України, бізнесмена Сергія Тігіпка продала київський завод “Кузня на Рибальському” разом із всім майном і нерухомістю інвестиційній компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи.

Про це, як передає KВ, йдеться у матеріалі видання “Економічна правда”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

У виданні зазначається, що Тігіпко не пояснив причини продажу активу, яким він володів близько чотирьох років.

“Мазепа у письмовому коментарі зазначив, що ідея угоди виникла взаємно. Інвестиційний банкір відмовився розголошувати суму, яку він витратив на придбання “Кузні”, посилаючись на комерційну таємницю угоди”, – зазначається в повідомленні.

Згідно матеріалу, кіпрська компанія Ewins Limited Сергія Тігіпка придбала підприємство у 2018 році у фондів, один з яких на той час управляв активами президента України Петра Порошенка. Пізніше стало відомо, що сума угод склала близько 300 млн доларів.

Зазначається, що бізнесмен Сергій Тігіпко мав великі плани на цю земельну ділянку в прицентральному районі Києва – на місці заводу планувалося побудувати ЖК Lipki Island City Resort із 36 будинків, а також офіси та торговий центр, але цього так і не сталося.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Наприкінці 2022 року Agimant Limited Тігіпка продала “Кузню” разом з усім майном і нерухомістю інвестиційній компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи”, – наголосили в “Економічній правді”.

Одразу після придбання “Кузні на Рибальському”, Concorde Capital планувала залучити стратегічного інвестора та перепродати акції компанії. Також, підкреслюється, що “на заваді амбітним планам стоять судові процеси щодо банкрутства “Кузні”.

За словами Ігоря Мазепи, завод намагаються визнати банкрутом безпідставно.

“Різні кредитори підприємства, у тому числі владні структури, свідомо намагаються визнати підприємство банкрутом. Через це ми не можемо наразі залучити інвестора”, – пояснив він.

Водночас він вважає, що судові суперечки завершаться успішно для Concorde і вони зможуть приступити до будівництва. Наразі ж компанія опрацьовує концепції нового девелоперського проєкту із західними архітектурними агенціями.

Як інформувала KВ, компанія “Евінз лімітед” з групи “ТАС”, кінцевим бенефіціаром якої є Сергій Тігіпко, у листопаді 2018 року підписала документи про придбання ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” у Києві з інвестфондами “Прайм Ессетс Капітал” та “ВІК”, акціонерами яких є відповідно Президент Петро Порошенко та нардеп Ігор Кононенко.

Читайте: Порошенко продал Тигипко “Кузню на Рыбальском”

Фото: Радіо “Свобода”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона