Тепло та зекономлені кошти: у Києві показали, як працює програма «70/30»
image
7 Вересня 2020, 07:27
Поділитися:

У Києві успішно діє міська програма енергоефективних проектів «70/30». Вона дозволяє впровадити енергоефективні заходи у будинках ОСББ та ЖБК на умовах співфінансування, де 70%  вартості робіт оплачується з бюджету міста Києва, а 30% – внески співвласників.

Днями заступник голови КМДА Петро Пантелеєв оглянув декілька будинків, які модернізують таким чином. Про це повідомили в пресслужбі КМДА.

Зокрема, завдяки встановленому індивідуальному тепловому пункту з погодним регулюванням, мешканці ОСББ «Ізумруд» на вулиці Академіка Заболотного, 30 (Голосіївський район) зменшили вартість опалення до 6 грн за кв. м опалювальної площі.

ОСББ «Ізумруд» вже тричі взяло участь в міській програмі «70/30%».  У будинку встановили індивідуальний тепловий пункт з погодним регулюванням на частину секцій, замінили вікна та двері, виконали утеплення фасаду та покрівлі, ізоляцію мереж.

-Для участі в програмі мешканці поступово акумулювали кошти та провели цілий комплекс робіт, що дозволив людям на опаленні зекономити понад 550 тис. грн, – сказав Петро Пантелеєв.

За словами голови ОСББ Світлани Чабан, цього року в будинку монтують обладнання теплового пункту, здійснюють заміну вікон та дверей на енергозберігаючі.

Ще одним успішним прикладом є ОСББ «Юнал», яке  виконує енергозберігаючі заходи за програмою «70/30%». За три роки в будинку зекономили майже 930 тисяч гривень.

За власні кошти цього року ОСББ встановлює енергозберігаючі вікна та двері в місцях загального користування, також реконструюють інженерні мережі. З 1998 року в ОСББ створено ремонтний та резервний фонди, у які мешканці щомісячно перераховують кошти. У 2020 році за рахунок коштів міського бюджету виконуються роботи з утеплення частини фасаду, – зауважив заступник голови КМДА.

Він додав, що загалом у цьому році є 106 житлових будинків, у яких проведуть енергозберігаючі роботи.

 Днями було додано шість проектів, адже у результаті проведення відкритих електронних торгів підприємству КП «ГВП» вдалося заощадити 10,5 млн грн. Комісія у своєму виборі керувалася загальним рейтингом конкурсних пропозицій, де ключовим показником є обсяги зниження енергоспоживання в будинку та економія для його жителів, а також наявністю в учасників готової проєктної документації і позитивного експертного висновку.

За роки роботи програми у столиці втілено понад 600 проєктів із енергозбереження.

Наталка Марків

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

Джерело: Вечірній Київ

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА