Синці на тілі: сигнали, які не варто ігнорувати

Синці на тілі: сигнали, які не варто ігнорувати
12 Грудня 2023, 10:14
Поділитися:

Синці можуть бути ознакою серйозних проблем з кількох причин, пов’язаних зі станом організму та функціонуванням його систем. Варто уважно обстежити своє тіло і при частому виникненні будь-яких незрозумілих синців, особливо якщо вони супроводжуються іншими дивними симптомами, звернутися до лікаря для більш детального обстеження та виявлення можливих серйозних проблем.

Причини появи синців

Поява синців зазвичай пов’язана з пошкодженням капілярів під шкірою, що призводить до крововиливів у навколишні тканини. Крім механічного впливу на шкіру у вигляді травм та ударів, існують ще кілька загальних причин, з яких можуть виникнути синці:

 1. Вікові зміни та генетика. З віком шкіра стає менш пружною, що може збільшувати ймовірність появи синців при меншій дії. У деяких людей судини можуть бути більш крихкими у спадок, що робить їх більш схильними до пошкоджень.
 2. Судинні захворювання. Розширені вени можуть призвести до порушень циркуляції крові та появи синців. Також утворення тромбів у судинах може викликати крововиливи та синці.
 3. Недолік згортання крові. Найчастіше він пов’язаний з дефіцитом вітаміну K, або іншими порушеннями згортання крові.
 4. Захворювання печінки. Наприклад, цироз печінки може призвести до зниження рівня білків, відповідальних за згортання крові.
 5. Алергії та запалення. Одним із проявів алергії може бути шкірне почервоніння та синці, а запальні процеси в організмі можуть підвищити проникність судин.
 6. Хвороби кісток та суглобів. Зменшення щільності кісток може робити їх більш схильними до травм і синців, а запалення суглобів може призвести до судинних змін і крововиливів.
 7. Нестача заліза в організмі. При анемії низький рівень гемоглобіну робить судини крихкими.

В інтернет-аптеці «Apteka.com» можна замовити спеціальну мазь від синців https://a.com.ua/mazi-ot-sinyakov, яка сприяє якнайшвидшому їх загоєнню. Але важливо врахувати, що якщо синці з’являються без видимих травм чи впливу, або якщо їхня поява стає систематичною та супроводжується іншими дивними симптомами, необхідно звернутися до лікаря для додаткового обстеження та виявлення можливих проблем.

Які серйозні захворювання можуть ховатися за синцями?

Синці можуть бути ознакою різних серйозних захворювань і станів, і їх поява, особливо якщо вони відбуваються без явної травми або мають незрозумілий характер, повинна стати приводом для занепокоєння. Крім генетичних порушень згортання крові (гемофілії), судинних захворювань (варикозне розширення вен і васкуліт) та захворювань печінки, виділяють також інші серйозні патології, ознаками яких можуть стати синці на тілі:

 • системні хвороби сполучних тканин;
 • онкологія;
 • порушення обміну речовин.

Аутоімунні захворювання, наприклад, системний червоний вовчак, може супроводжуватися запаленням судин та крововиливами. Склеродермія – захворювання сполучної тканини також може проводити кровотечі в тканинах. Злоякісні захворювання кровотворної системи (лейкемія) та захворювання лімфатичної системи (лімфома) можуть супроводжуватися крововиливами. До зайвих підшкірних крововиливів також можуть призвести порушення обміну заліза (гемохроматоз). Як бачимо, синці можуть бути ознакою широкого спектра захворювань, тому важливо проконсультуватися з лікарем для точного діагнозу та призначення відповідного лікування.

Діагностика синців

Діагностика синців, як правило, здійснюється лікарями на основі клінічного огляду та анамнезу, хоча в деяких випадках можуть знадобитися додаткові дослідження. Методи діагностики зазвичай включають такі етапи:

 • клінічний огляд;
 • анамнез;
 • рентген чи комп’ютерна томографія;
 • УЗД;
 • лабораторні дослідження;
 • неврологічні обстеження.

Залежно від тяжкості травми та супутніх симптомів, лікар обирає поєднання методів діагностики для повної оцінки ситуації та визначення найкращого лікувального підходу.