«Своїм» — не байдуже
12 Травня 2022, 14:50
Поділитися:

Ми живемо у важкий час військової агресії Росії. Зараз увесь народ піднявся на захист країни, майже ніхто не залишився осторонь. Мешканці міста, які з другого дня війни розпочали волонтерську діяльність у Борисполі, згодом заснували об’єднання з символічною назвою «Свої». З його учасниками і зустрілися «Вісті».

Є потреба — буде рішення

Волонтерське об’єднання «Свої» об’єднало звичайних людей, підприємців, і навіть цілі підприємства. Всі допомагають, хто чим може, при цьому виявляючи надзвичайну скромність — не афішуючи свої імена та роботу.
Організація не має постійних надходжень спонсорської чи фінансової допомоги. Коли бачать потребу, починають разом шукати рішення, знаходять його та відправляють допомогу. Спочатку займалися переважно військовими, також допомагали людям, що залишилися без рідних — літнього віку, самотнім, хворим, з обмеженими фізичними можливостями. Пізніше, коли почали звільняти окуповані міста та села Київської області, надавали допомогу мешканцям деокупованих територій. Систематично допомагають району Північна Салтівка в Харкові, який постійно знаходиться під обстрілами. Там теж є волонтери, з якими співпрацюють «Свої». Молоді хлопці з «Харків help» щодня, ризикуючи життям, під обстрілами та під звуки ПВО розвозять їжу людям, які змушені жити в підвалах понад два місяці. Містяни готують їжу надворі в бетонних клумбах. Хтось із них не зміг евакуюватися вчасно, хтось не захотів через страх невизначеності та брак коштів, а хтось залишився охороняти своє майно. Таких людей на Салтівці зараз близько 4 тисяч.
Долучалися «Свої» й до гуманітарного конвою на Чернігівщину, споряджаючи кілька машин із допомогою. Були поїздки в Чугуїв та Барвінкове під Ізюмом. Зараз готуються до поїздки в Рубіжне. Кожен із команди робить свою справу від щирого серця, щоб допомогти всім, хто цього потребує.

«Своїм» — не байдуже

«Своїм» — не байдуже

«Своїм» — не байдуже

Всім миром — від пошуку до надання допомоги

Волонтерське об’єднання «Свої» не має керівника, що одноосібно приймав би рішення. Коли є проблема, яку треба вирішити, всі збираються гуртом та вислуховують пропозиції кожного з волонтерів. Відповідно до цього складається план дій та розподіляються й обов’язки. Наприклад, хлопці, що мають свої авто, відповідальні за доставку. Хтось шукає паливо чи продукти, хтось займається вантажними роботами. В одного з членів команди є склад, де «Свої» зберігають та сортують продукти. Зараз у спільноті задіяно близько 25 людей та кілька підприємств. Кожен підприємець має своїх працівників, які, якщо є потреба, також підключаються до процесу.
Волонтери згадують історію, яка вразила всіх, бо продемонструвала найкращі риси українців та вміння об’єднуватись заради мети. Якось волонтерам запропонували велику кількість яблук. Тару для перевезення вони мали знайти самі, тому просто сіли в свої машини та поїхали під супермаркети, збирати по кілька ящиків. Хтось із волонтерів запропонував спробувати попросити ящики на складах на околиці міста.
Поїхали туди, розповіли про проблему Василю Штефану, представнику підприємства ТОВ «Т-САР». Той зателефонував сирійцям, що орендують склади. Коли вони дізналися, що волонтери збирають допомогу для мешканців Харкова, розчулилися та виділили не тільки ящики, а й свої товари, які зберігалися на складах — близько 5 тонн гранатів та 3 тонни айви. Вітамінної допомоги вистачило не тільки харків’янам — частину фруктів відвезли в Барвінкове, отримали допомогу й військові та переселенці.
«Вітамінна операція» стала прикладом злагодженої командної роботи та чіткої організації всього процесу. Так, процесом керували Наталія Федосова та Мар’яна Ярмак, перебирали фрукти на складі Руслан Вітюк та Ігор Островський з командою 25 осіб, завантажував Олександр Вітюхов, перевозили фрукти декількома машинами Олександр Троценко, Андрій Бурий та Олександр Кирій, паливо надав Ігор Шалімов, а організовував безпечний проїзд Борис Писарчук. У місто Барвінкове вітамінний вантаж доставили Олександр Кирій та Андрій Бурий, у Харків — Олександр Кирій, Дмитро Довгоброд, Денис Іванов, а також Денис Пільтяй.

«Своїм» — не байдуже

«Своїм» — не байдуже

Запал не стихає

Незважаючи на те, що на більшості території України бойові дії зараз не ведуться, «Свої» мають на меті зберегти волонтерський запал, адже розуміють, що допомагати прийдеться ще довго. Тим більше, до категорій населення, що потребують допомоги від волонтерів, додалися ще й переселенці.
Ми навряд чи зможемо повною мірою зрозуміти, що відчувають люди, які були змушені покинути свої домівки тимчасово або ті, хто взагалі залишився без житла внаслідок бойових дій. Співчуття — це добре, але люди потребують найнеобхідніших, елементарних речей. Лише 10-15% із них мають кошти на життя, інші, в тому числі літні люди та багатодітні родини, залежать від милосердя оточуючих. Саме тому «Свої» нещодавно відвідали Вороньківську громаду, яка прихистила у себе 650 таких людей та передали допомогу — продуктово-фруктові набори. Також волонтери співпрацюють із благодійною організацією «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні», програми якої націлені на покращення здоров’я та благополуччя дітей. Зараз вони сфокусувалися на допомозі родинам, дитячим лікарням і всім, хто потерпає від війни. Роботи ще багато.

«Своїм» — не байдуже

«Своїм» — не байдуже

«Своїм» — не байдуже

Допомагають усі— від школярів до підприємців

Список небайдужих бориспільців, що долучаються до волонтерської діяльності «Своїх», безкінечний.
Це і Олександр Кирій — керівник ТОВ «SMARTSPASE», підприємства з виготовлення ексклюзивних меблів, що з початком війни переформатувалося для пошиття бронежилетів та плитоносок, і Андрій Бурий — власник підприємства «Диван HOLL», який надав свої склади під зберігання продукції волонтерського об’єднання та разом із Олександром Кирієм доправляє гуманітарні вантажі в гарячі точки.
До волонтерського об’єднання долучилися і Юрій Сагін (ТОВ «Арата»), Олександр Троценко (компанія «Алнатон»), що має великий вантажний автомобіль, який використовується для потреб волонтерського об’єднання.
Підприємець Ігор Захарченко постійно надає матеріали для пакування гуманітарної допомоги, а це десятки тисяч пакунків.
Компанія FISH MARKET на чолі з Кирилом Загоренко — команда працьовитих, позитивних і дуже скромних людей. З перших днів війни вони готують смачну та поживну кашу для захисників та цивільних людей, що знаходяться в зоні бойових дій.
Слід згадати і ПІІ «Мак Дональдз Юкрейн Лтд» в особі директора Бориспільської філії Олени Басанець, яка за згоди свого керівництва відкрила двері закладу та віддала все, що було, на волонтерські потреби.
Не залишились осторонь МЕТРО КЕШ ЕНД КЕРРІ. Керівник підприємства у Києві Сергій Брушковський постійно допомагав продуктами для формування гуманітарних наборів.
Велику кількість картоплі на волонтерські потреби надало ТОВ «Біотек» з Городища на чолі з керівником Олексієм Пальчиковським.
ФОП Андрій Довбуш надав на волонтерські потреби вітаміни, медикаменти та здійснював юридичну допомогу. Ріелтор Денис Пільтяй також є активним членом команди, доставляє гуманітарну допомогу по місту, району та до Харкова.
Благодійний фонд «Журавонька» на чолі з Олександром Тираном вже понад 8 років займається благодійною діяльністю, також активно взаємодіє з волонтерським об’єднанням «Свої». Після введення військового стану в Україні БФ «Журавонька» вирішили долучитися до армії благодійників та на постійній основі допомагати Збройним Силам України, правоохоронним органам, добровольчим формуванням територіальних громад, а також людям, які постраждали чи можуть постраждати від такої збройної агресії.
Весь цей час з самого початку найбільшу допомогу волонтерському об’єднанню «Свої» надавав керівник ПРАТ «БКБМ» Ігор Шалімов. Ним надавалося і паливо для автомобілів, і приміщення, і інша різноманітна допомога.
Зооволонтери, члени команди Олександр та Антоніна Дмітрієви, власники магазину «Крючок» на ринку Зоряний, коли було дуже скрутно та холодно, по всьому місту лікували та годували безпритульних котів та собак.
Долучаються до команди «Своїх» і шкільне самоврядування та директор ЗОШ №3 Ірина Панкявічене. Так, наприклад, школярі допомагали фасувати тальк для військових та ін.
Є серед «Своїх» і універсальні бійці, що виконували найрізноманітніші завдання: приготування гарячої їжі у великих обсягах, сортування продуктів, пакування, фасування продуктових наборів, розвезення гуманітарної допомоги самотнім та інвалідам, підготовка стрічок для маскувальних сіток, навіть дизайнерські послуги з виготовлення волонтерських наклейок.
Особливо хочеться згадати Сергія та Валентину Пересветових, Богдану Цимбал, Олександра та Тетяну Ціликів, Миколу та Галину Лисиць, Ігоря Романенка, команди Руслана Вітюка та Ігоря Островського, Анатолія Гаврилюка — це лише неповний перелік універсальних бійців волотерського об’єднання «Свої».

Волонтерське об’єднання «Свої» продовжує свою роботу та запрошує усіх небайдужих долучитися до допомоги тим, хто цього потребує у нелегкі воєнні часи. facebook.com/groups/1130957857699380

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама