Супрун пояснила чому шашлики викликають рак

image
25 Серпня 2019, 20:23
Поділитися:

Літо ще триває, а отже відпочинок на природі ще ніхто не відміняв. Тож,  люди активно продовжують  готувати шашлики, які не дуже добре впливають на наш організм.  Проте, як зробити їх вплив менш шкідливим, розповіла в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у мережі Facebook.

  • Перш ніж розвести багаття,  очистіть гриль чи мангал. Копоть від попередніх шашликів, яка містить канцерогени, піде в смітник, а не на стіл.
  • Обирайте нежирне м’ясо для грилю, і зрізайте той жир, що можна зрізати. Справа не лише в калоріях. Коли жир крапає на вугілля та реагує, утворюються поліциклічні ароматичні вуглеводи. Що їх більше, то більший ризик раку підшлункової залози, прямої кишки і молочної залози.
  • Не додавайте  у м’ясо майонез.  Чудовим маринадом послужить набір пряних спецій: розмарин, орегано, чорний перець та чілі. Вони містять антиоксиданти, які стають на заваді утворенню канцерогенних сполук при нагріванні.
  • Загортайте м’ясо, рибу, кебаби у фольгу. Так жир буде менше капати на дрова, а страва вбиратиме менше кіптяви.
  • Додавайте овочі. Їх має бути стільки ж, скільки і м’яса, а краще — більше. Перець, помідори, баклажани, кабачки, кукурудза і порей будуть хорошим гарніром. М’яса багато їсти не варто — порція має бути не більше, ніж середина долоні, інакше буде важко перетравлювати.
  •  Смажити шашлики топлес (спекотно ж!) — погана традиція. По-перше, не варто знаходитися без одягу під сонячним промінням — це збільшує ризик опіків, раку шкіри та призводить до фотостаріння. По-друге, поліциклічні ароматичні вуглеводи потрапляють до шкіри, та збільшують ризик розвитку пухлин.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал “Вечірнього Києва” у Telegram та Facebook.

Джерело: Вечірній Київ