Судитимуть директора КП, який закрив очі на негодящі будматеріали при відновленні будинку на Подолі

Судитимуть директора КП, який закрив очі на негодящі будматеріали при відновленні будинку на Подолі
6 Лютого 2024, 17:52
Поділитися:

6 лютого 2024 г. 17:44

До суду скеровано справу про завдання збитків столичному бюджету на відновленні понівеченого російськими обстрілами будинку в Подільському районі. Слідством встановлено, що при проведенні будівельних робіт через недбалість та відсутність належного контролю з боку директора комунального підприємства (КП) Житлоінвестбуд-УКБ підрядник не дотримався вимог по матеріалах, а директор КП закрив на те очі. Тепер його можуть “закрити” на 5 років.

Про цеKВ дізналася з повідомлення Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Згідно з матеріалами слідства, у жовтні 2022 року між КП “Житлоінвестбуд-УКБ” та приватним підприємством були укладені договори на виконання відновлювальних робіт (капітальний ремонт) двох багатоквартирних житлових будинків по вулиці Межовій у Подільському районі Києва. Ці будинки були пошкоджені внаслідок російського ракетного обстрілу 18 березня 2022 року.

Слідством встановлено, що при проведенні будівельних робіт через недбалість та відсутність належного контролю з боку директора комунального підприємства виконавцем робіт використовувались матеріали, які не відповідають вимогам державних стандартів, будівельним нормам та правилам. А це призвело до завдання збитків місцевому бюджету. Згідно висновків судових експертиз сума збитків становить близько 800 тис. гривень.

Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як інформувалаKВ, торік у серпні правоохоронці повідомили про підозру за фактом службової недбалості директору столичного КП “Житлоінвестбуд-УКБ”. Йшлося про проведення робіт з відновлення двох пошкоджених обстрілами житлових будинків по вулиці Межовій (Подільський район Києва), які мав контролювати посадовець. За даними прокурорів, підрядником було використано невідповідні державним стандартам матеріали, суму збитків громаді визначено у розмірі близько 800 тис. гривень.

Згодом суд обрав запобіжний захід директору КП “Житлоінвестбуд-УКБ” та відсторонив його від посади

А ще згодом згадане КП отримало 3,5 млн гривень на відновлення постраждалих від атак росіян будинків у столиці. Ціновий діапазон дуже широкий – від понад мільйона гривень до декількох десятків тисяч – для декількох підрядників, які перемогли більшу частину тендерів.

КП “Житлоінвестбуд-УКБ” з січня 2020 року очолює Олександр Акімов. Це підприємство підпорядковане Департаменту будівництва і житлового забезпечення КМДА, яким з 2 липня 2021 року керує Борис Работнік. Роботу цього департаменту з 2018 року контролює заступник голови КМДА Вячеслав Непоп, який свого часу очолював КП “Житлоінвестбуд-УКБ” (з 2002 року по 2018 рік).

Читайте: “Ракети і корупція”: у Нацполіції зацікавилися відновленням столичних будівель, що постраждали від обстрілів

Фото: Facebook | Київська міська прокуратура

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона