Суддю одного з райсудів Київщини судитимуть за недостовірне декларування

image
23 Січня 2023, 19:29
Поділитися:

23 січня 2023 г. 19:29

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) за матеріалами досудового розслідування Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) направили до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) обвинувальний акт за обвинуваченням судді одного з районних судів Київської області в навмисному внесенні суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації.

Про цеKВ стало відомо з повідомлення САП 23 січня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Досудовим розслідуванням встановлено, що у щорічній декларації за 2020 рік суддя не вказав квартиру у столиці вартістю понад 4,6 млн грн та два паркомісця загальною вартістю майже 430 тис. грн, які перебували у користуванні судді та членів його родини.

Таким чином, подані у щорічній декларації відомості відрізняються від достовірних на загальну суму 5,058 млн грн, що більше ніж у 500 разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Повідомляється також, що 19 січня 2023 судді повідомлено про підозру, а сьогодні обвинувальний акт скеровано до ВАКС для розгляду по суті.

Прокурори зауважують, що “у 2022 році суди першої та апеляційної інстанції визнали необґрунтованими активи вказаного судді на суму 3,6 млн грн. Зокрема судом встановлено, що суб’єкт декларування через третіх осіб фактично набув у власність квартиру у столиці площею 142 кв. м. При цьому, у ході аналізу майнового стану та його доходів з’ясовано, що грошові кошти, використані для придбання цього активу, не могли бути набуті за рахунок законних доходів судді”.

Читайте: НАБУ відкрило провадження проти судді ШААС, що полюблвв окупований Крим і мав незадекларовану нерухомість у москві

Фото: ілюстративне, САП

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона