Субсидії для ВПО: правила та умови з червня 2024 року | Трибуна

image
22 Травня 2024, 22:19
Поділитися:

У червні 2024 року внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть отримати новий вид допомоги від держави – субсидію на оренду житла. Коли ВПО зможуть скористатися новою субсидією та кому допомога також буде доступна, розповідає «Трибуна-Бровари» з посиланням на Міністерство соціальної політики.

Для вирішення житлової проблеми переселенців, урядовці розробили новий інструмент підтримки – субсидію на оренду житла. Реалізувати його планують у рамках експериментального проєкту протягом двох років.

На першому етапі запровадження субсидії на оренду планується для внутрішньо переміщених осіб. У подальшому цей інструмент підтримки може бути і для інших громадян, які потребуватимуть такої допомоги від держави.

Мінсоцполітики очікує, що після затвердження відповідного рішення уряду, вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки.

Яким буде розмір допомоги і від чого він залежатиме

Особливість субсидії – це те, що її розмір враховуватиме вартість оренди в певному регіоні або населеному місті країни. Адже ціна на оренду в Києві, Миколаєві, Закарпатті чи в невеликому населеному пункті суттєво відрізняється.

Відповідно до дослідження компанії «CEDOS», ціни на оренду варіюються по всій країні:

у Києві вони вищі на 22% порівняно з середньою;
в Миколаєві – нижчі на 30-35%;
на Закарпатті ціни у 2,5 раза вищі за середні;
у Чернігівській, Сумській, Харківській та Херсонській областях ціни на оренду є найнижчими і варіюються від 2,8 до 4,4 тис. грн за однокімнатну квартиру.

Відтак субсидія на оренду враховуватиме різницю у вартості житла.

Крім того, розмір субсидії залежатиме:

від кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло;
від доходів домогосподарства та його спроможності оплачувати рахунки за оренду самостійно (чим нижчими будуть доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія).

Переселенці платитимуть за оренду не більше 20−30% сімейного доходу, а решту фінансуватиме держава. У формулу розрахунку субсидії закладуть 13,5 кв. м житлоплощі на кожного члена домогосподарства плюс загальну площу для всіх.

ФОТО – Фокус

Читайте також:

Понад 700 ВПО-дітей у Броварській громаді мають статус постраждалих через воєнні дії. Що дає статус?

Державна допомога для ВПО в Броварській громаді: хто не зможе отримати її автоматично

Важливо для ВПО: як знятися з обліку без помилок і затримок

Прихистили родичів із числа ВПО – компенсації за житлово – комунальні послуги не отримаєте

Джерело: Трибуна – Бровари