Студентам в Україні компенсують частину коштів за оплату навчання: кому і як отримати податкову знижку | Трибуна

image
15 Листопада 2023, 11:30
Поділитися:

Студенти в Україні мають право на компенсацію за навчання. Йдеться про студентів-контрактників, які офіційно працевлаштовані. Це право залишається навіть у випадку, якщо особа навчається одночасно в кількох навчальних закладах. Податковий кодекс України гарантує студентам право на отримання так званої податкової знижки, іншими словами – відшкодування коштів.

У кодексі зазначено, що отримати компенсацію можна у сферах: дошкільного, позашкільного, загального середнього, професійного (професійно-технічного), навчання в аспірантурі, інтернатурі та докторантурі. Причому не має значення  навчальний заклад державний, чи приватний.

Хто має право отримати компенсацію за навчання

Для отримання компенсації потрібно мати картку платника податків або ідентифікаційний номер платника, який можна отримати у податковій службі за місцем проживання, або оформити через онлайн-портал державних послуг iGov.org.ua.

Також студенту потрібні такі документи для оформлення податкової знижки:

копія паспорта;
довідка про заробітну плату за звітний період із обов’язковим включенням сум утримуваних податків;
договір із навчальним закладом, в якому обов’язково має бути відображена вартість навчання та строк оплати;
відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери щодо суми сплачених коштів за вказаний період;
документи, що підтверджують ступінь споріднення при компенсації вартості навчання членом сім’ї першого ступеня спорідненості (наприклад, копія свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб);
реквізити банківського рахунку для перерахування відшкодування.

Оформити компенсацію за навчання можуть також найближчі родичі студента або навіть роботодавець. Важливо врахувати, що компенсацію отримає лише той, хто платить за навчання за договором із навчальним закладом. Немає договору – немає компенсації.

Розмір податкової знижки не може за законом перевищувати суму річної заробітної плати і становить 18% вартості навчання.

Наприклад, заробітна плата за рік становить 80 000 гривень, а навчання на рік у вузі коштує 32 000 гривень. Із зарплати стягнуть ПДФО  (податок на доходи) в розмірі 18% (80 000 *18 = 14 400 гривень), і тоді розмір податкової знижки становитиме 32 000*0.18 = 5 760 гривень.

Щоб самостійно розрахувати розмір своєї знижки, можна скористатися онлайн-калькулятором за ЦИМ посиланням.

КОЛАЖ – Андрій Захарченко

Читайте також:

Ще п’ять студентів із Броварської громади щомісячно отримуватимуть матеріальну допомогу

Які студенти отримають відстрочку та як воно буде – роз’яснення адвоката

Для українських студентів запустили безкоштовний навчальний проєкт

Реєстр «Оберіг» уже працює в Україні: які дані збирають і як ТЦК перевіряють чоловіків

Джерело: Трибуна – Бровари