Столичні прокурори в суді вимагають від власника привести до належного стану старовинний будинок на Багговутівській вулиці

image
30 Жовтня 2023, 20:11
Поділитися:

30 жовтня 2023 г. 20:04

Печерська окружна прокуратура міста Києва в судовому порядку вимагає від суб’єкта господарювання привести до належного стану щойно виявлений об’єкт культурної спадщини – “Будинок житловий” (кін. ХІХ ст.), що знаходиться по вулиці Багговутівській, 16. Цей будинок, споруджений наприкінці ХІХ століття, поклав початок заселенню сучасної Лук’янівки. Утримувач садиби мав ще з 2018 року піклуватись про стан будинку, але не робив цього попри договір зДепартаментом охорони культурної спадщини КМДА.

Про цеKВ дізналася з повідомлення Київської міської прокуратури 30 жовтня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Будинок, споруджений у кінці ХІХ ст., поклав початок заселенню сучасної Лук’янівки та є одним з небагатьох, що залишився від історичної забудови вулиці Багговутівської. Відповідно до наказу Головного управління охорони культурної спадщини вказаний будинок занесений до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини міста Києва (вид – архітектура та містобудування)”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Прокурори нагадують, що між Департаментом охорони культурної спадщини КМДА та приватними власниками згаданого будинку ще у 2018 був укладений охоронний договір на цей об’єкт культурної спадщини.

“Проте, утримувач садиби не вживав заходів для її збереження, загальний стан будинку на сьогодні є незадовільним та місцями аварійним”, – констатує Київська міська прокуратура, супроводжуючи свій реліз світлинами, на яких видно стан об’єкту.

У зв’язку з викладеним, “окружна прокуратура звернулася до адміністративного суду з позовом до власника споруди про зобов’язання привести об’єкт культурної спадщини до належного стану відповідно до вимог охоронного договору та припису Департаменту охорони культурної спадщини КМДА”.

Читайте: Столичній громаді повернули приміщення у Шевченківському районі вартістю майже 3 млн гривень

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона