Столична влада продовжила дію програми “Здоров’я киян” на 2023 рік

image
11 Листопада 2022, 19:11
Поділитися:

11 листопада 2022 г. 19:02

Столична міськрада продовжила термін дії міської цільової програми “Здоров’я киян” ще на один рік – тепер вона розрахована на період до кінця 2023 року. На її реалізацію в наступному році планується витратити 6,87 млрд гривень, а усього кошторис виконання даної програми має зрости з 21,1 млрд гривень до 28 млрд гривень. Особливу увагу в КМДА обіцяють звернути на фінансування напряму реконструктивної хірургії, яка дає можливість постраждалим захисникам України ставати на ноги.

Як стало відомо KВ, під час учорашнього засідання Київради депутати погодили внесення змін до міської цільової програми “Здоров’я киян” на 2020-2022 роки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Відповідний проєкт рішення № 08/231-1508/ПР від 8 листопада 2022 року в сесійній залі підтримали 77 народних обранців. Суб’єктом подачі цього документа виступив Департамент охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації (КМДА).

Головною зміною є продовження терміну виконання цієї програми ще на один рік – на 2023-ій. На її реалізацію в наступному році столична влада запланувала витратити 6,87 млрд гривень. Також Київрада відкорегувала фінансове забезпечення програми у поточному році, зменшивши обсяги видатків з 7,53 млрд гривень до 7,42 млрд гривень. Відповідно до усіх цих змін, загальний кошторис виконання програми “Здоров’я киян” на 2020-2023 роки має зрости з 21,1 млрд гривень до 28 млрд гривень (26,7 млрд гривень із міського бюджету Києва і 1,3 млрд гривень з державного бюджету).

У наступному році фінансування цієї програми столична влада має намір витрачати переважно на ті заходи, які виконуються підпорядкованими КМДА медзакладами і наразі – забезпечення лікарськими засобами та витратними матеріалами різних категорій осіб, закупівля медичного обладнання тощо. Але на окремі напрями фінансування було збільшено.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“На жаль, сьогодні ми констатуємо потребу в лікуванні наших бійців із наслідками бойової травми – при ураженнях обличчя, кінцівок, тулубу. Таким постраждалим необхідне відновлення функцій органів і систем, а також важливим є покращення естетичного вигляду травмованих ділянок тіла. Саме тому медична галузь столиці має розвивати цей напрям реконструктивної хірургії. Заради здоров’я та повернення до життя наших захисників та захисниць, які на передовій боронять країну і наші життя. Передбачене оновленою програмою “Здоров’я киян” фінансування на цю статтю видатків вочевидь значно сприятиме цьому процесу”, – розповіла прес-службі столичної міськдержадміністрації директорка Департамента охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Як повідомляла KВ, Міську цільову програму “Здоров’я киян” на 2020 – 2022 роки було затверджено рішенням Київради №450/8023 від 12 грудня 2019 року з фінансуванням у розмірі 15,8 млрд. гривень. Після цього столична влада ще сім разів вносила зміни до цієї програми (останнє коригування – 7 грудня 2021 року), поступово збільшуючи фінансування та перерозподіляючи видатки між різними напрямами. Наприклад, у липні 2020 року передбачили додаткові кошти на забезпечення лабораторій комунальних медустанов витратними матеріалами для тестування на COVID-19, а їх працівників – муніципальними надбавками.

Читайте: Киевсовет решил обеспечить коммунальные лаборатории расходными материалами для тестирования на COVID-19, а их работников – муниципальными надбавками

Нагадаємо, у жовтні 2022 року столична міськрада збільшила кошторис реалізації заходів програми “Діти. Сім’я. Столиця на 2022-2024 роки” у поточному році на 40,6 млн гривень – зі 173,5 млн гривень до 214,1 млн гривень. Додаткове фінансування планують направити на створення 2 нових дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), що дасть можливість більшій кількості дітей-сиріт проживати і виховуватись у сімейному оточенні.

Читайте: Київрада збільшила фінансування програми програми “Діти. Сім’я. Столиця” на 2022 рік

Нагадаємо, Департамент охорони здоров’я КМДА із 23 жовтня 2017 року очолює Валентина Гінзбург (на фото). Діяльність Департаменту охорони здоров’я КМДА контролює заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Фото: KВ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона