Столична міськрада погодила виділення підлеглим Непопа додаткових 1,6 млрд гривень на забезпечення киян житлом

image
11 Листопада 2022, 12:33
Поділитися:

11 листопада 2022 г. 12:32

Київрада збільшила обсяги фінансування програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 1,6 млрд гривень – з 3,3 млрд до 4,9 млрд. Більшу частину додаткових видатків – 1,3 млрд гривень – мають скласти кошти міського бюджету Києва. Таке збільшення витрат у КМДА пояснюють, зокрема, тим, що попередні кошториси реалізації заходів програми вже є неактуальними, адже розраховувалися відповідно до цін “на усе” станом на 1 січня 2021 року. Також, серед іншого, в рамках цієї програми столична влада передбачила фінансування на будівництво або придбання квартир для 120 учасників бойових дій та членів їх сімей.

Як стало відомо KВ, під час засідання Київради 10 листопада 2022 року депутати погодили внесення змін до Міської цільової програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2022-2024 роки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

У сесійній залі міськради за затвердження відповідного проєкту рішення №08/231-1211/ПР від 2 вересня 2022 року проголосували 72 депутати. Суб’єктом подачі цього документу виступив Департамент будівництва та житлового забезпечення Київської міськдержадміністрації (КМДА). Документ було затверджено із правками та рекомендаціями комісії столичної міськради з питань житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного фонду (ЖКГ і ПЕК).

Згідно з прийнятим рішенням, столична міськрада збільшила загальні обсяги фінансування цієї програми на три роки майже на 1,6 млрд гривень – з 3,3 млрд до 4,9 млрд. Більшу частину додаткових фінансових ресурсів – 1,3 млрд гривень – планується виділити з міського бюджету Києва, решту столична влада має намір залучити з інших джерел (у т.ч. іпотечних житлових кредитів від банків).

Таке збільшення кошторису в КМДА і Київраді пояснюють, зокрема, необхідністю “актуалізації вартісних показників реалізації заходів програми” – мовляв, витрати на неї розраховувалися відповідно до цін станом на 1 січня 2021 року, але наразі дані ціни виросли. Також, серед іншого, за пропозицією комісії Київради з питань ЖКГ і ПЕК, у програмі були передбачені видатки на будівництво або придбання квартир для 120 учасників бойових дій та членів їх сімей протягом 2022-2024 років, на що зі столичної скарбниці планується витратити 278,3 млн гривень.

Як повідомляла KВ, програма забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2022-2024 роки була затверджена рішенням Київради №4889/4930 від 14 липня 2022 року.

В рамках вказаної програми столична влада планує виконати ряд заходів, направлених на вирішення питання забезпечення житлом деяких категорій громадян, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, молодих громадян (до 35 років) тощо. Мова йде про повне або часткове фінансування будівництва, або придбання квартир за рахунок коштів столичного і державного бюджетів (у випадку часткового фінансування певний відсоток витрат компенсується у тому числі за рахунок самих громадян. – KВ).

Читайте: На поліпшення житлових умов: підлеглим Непопа “підкинули” 2 млрд гривень з бюджету Києва

Нагадаємо також, що 13 вересня 2022 року столична міськрада уповноважила Департамент будівництва та житлового забезпечення КМДА сформувати фонд житла, призначеного для тимчасового проживання в столиці внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Мова йде про закупівлю або будівництво квартир в рамках спеціальної державної програми.

Читайте: Київрада доручила КМДА сформувати фонд житла для ВПО

Питання щодо орієнтовної кількості сімей ВПО, які отримають це житло, та об’ємів фінансування на такі заходи наразі залишаються відкритими.

Департамент будівництва і житлового забезпечення КМДА з 2 липня 2021 року очолює Борис Работнік. Діяльність цього департаменту з 2018 року контролює заступник голови КМДА Вячеслав Непоп (також є депутатом діючого IX скликання Київради від партії “УДАР”, на фото).

Комісію Київради з питань ЖКГ та ПЕК із початку діючого IX скликання міськради, з 8 грудня 2020 року, очолює депутат Олександр Бродський (фракція “ВО “Батьківщина”).

Фото: KВ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона