Столтенберг: Росія прагне продовжувати війну

image
31 Січня 2023, 12:35
Поділитися:

НАТО не бачить жодних ознак того, що президент Росії Володимир Путін і військове керівництво готуються до миру; навпаки, в Альянсі вважають, що Росія готується до нових бойових дій.

Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час виступу в сеульському Інституті передових досліджень CHEY.

Він зазначив, що сьогодні ніхто не може передбачити, коли закінчиться війна. Але ми знаємо, що президент Путін вирішив розпочати цю війну, яка є агресивною. Він сказав: “Він прийняв рішення вторгнутися в іншу країну, суверенну демократичну державу в Європі.

За словами Столтенберга, президент Путін міг би негайно покласти край війні.

“Але проблема в тому, що президент Путін і московська еліта, схоже, не готуються до миру. Ми спостерігаємо протилежне. Ми бачимо, що вони мобілізують більше солдатів – понад 200 тисяч, можливо, навіть більше – готуючись до нового раунду бойових дій. Вони активно створюють зброю і боєприпаси”, – сказав генеральний секретар НАТО.

Він стверджує, що Північна Корея та Іран, дві інші авторитарні країни, допомагають Росії зміцнювати свій арсенал.

“Найголовніше, ми не бачимо жодних ознак того, що президент Путін змінив головну мету цього вторгнення, яка полягає в тому, щоб контролювати Україну, свого сусіда. Тому, поки це так, ми повинні бути готові до важкої подорожі попереду”, – зазначив Столтенберг.

Він підкреслив, наскільки важливо для всіх, хто підтримує демократію, щоб Путін програв цей конфлікт.

Найкращий спосіб досягти мирного, переговорного завершення війни, на думку Генерального секретаря НАТО, – це надання військової підтримки Україні.

Крім того, Столтенберг закликав Південну Корею посилити військову допомогу Україні, посилаючись на інші країни, які змінили свою політику відмови від озброєння воюючих країн після вторгнення Росії.

Експорт зброї до країн, що беруть участь у збройному конфлікті, заборонений законодавством Південної Кореї. За словами Столтенберга, Швеція і Норвегія є двома прикладами країн, які мали подібну політику, але змінили її щодо України.

———

Слідкуйте за нами у соцмережах:

Джерело: Новини Білої Церкви – головні та останні новини БЦ сьогодні, події в Білій Церкві