Ставки земельного податку встановлюють місцеві ради

image
10 Червня 2024, 08:22
Поділитися:

ГУ ДПС у Київській області інформує, що місцеві ради, відповідно до п. 10.2 прим.1 ст. 10 ПКУ, приймають рішення про встановлення місцевих податків, у тому числі податку на майно, зокрема, в частині плати за землю (крім земельного податку за лісові землі), із зазначенням під час встановлення податку всіх обов’язкових елементів, передбачених ст. 7 ПКУ. При цьому, допустимі розміри ставок земельного податку встановлено статтями 274 та 277 ПКУ.

Ставка податку за земельні ділянки, у тому числі право на які ФО мають як власники земельних часток (паїв), нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 % від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 % від їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 % та не більше 1 % від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель – не більше 0,1 % від їх нормативної грошової оцінки – п.274.1 ст.274 ПКУ.

Ставка податку встановлюється у розмірі не більше 12 в% від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні СГ (крім державної та комунальної форм власності) – п.274.2 ст.274 ПКУ.

Ставка податку за земельні ділянки, у тому числі право на які ФО мають як власники земельних часток (паїв), розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 % нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 % та не більше 5 % від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для лісових земель – не більше 0,1 % від нормативної грошової оцінки площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області – п.277.1 ст.277 ПКУ.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

                              ГУ ДПС у Київській області

Джерело: Сайт Міської Ради міста Фастів