Стало відомо, хто та за скільки відновлював будівлі реабілітаційного центру в Лютіжі

image
25 Жовтня 2023, 10:08
Поділитися:

25 жовтня 2023 г. 10:02

Відновлювальні роботи у Всеукраїнському центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, що знаходиться в селі Лютіж на Вишгородщині, після пошкоджень окупантами виконувало столичне ТОВ “Сан Сістемс Девелопмент”. Як саме обирали підрядника, до кінця не зрозуміло, адже замовником був сам центр, тендер оголошував спонсор – Товариство Червоного Хреста в Україні, при цьому через Prozorro така закупівля не проводилася. Водночас відомо, що нинішній керівник ТОВ “Сан Сістемс Девелопмент” двічі безуспішно намагався стати депутатом Вишгородської міськради, при цьому останній раз балотувався від нині забороненої партії “ОПЗЖ”.

Як стало відомо з відповіді Товариства Червоного Хреста в Україні на інформаційний запит KВ, загальна вартість реконструкції всіх будівель та укриття Державної реабілітаційної установи “Всеукраїнський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю” становила 13,45 млн гривень (урочище “Туровча лісова”, 2, село Лютіж Вишгородського району).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

За вказані кошти, як розповіли в товаристві, в реабілітаційному центрі виконували поточний ремонт шести корпусів (№1-6), будівлі клубу-їдальні та укриття, а також капітальний ремонт корпусу №7. В листі зауважили, що товариством не закуповувалось жодного обладнання, необхідного для реабілітації пацієнтів. Водночас для забезпечення безперебійної роботи центру під час відключень електроенергії взимку, у вересні 2023 року Київська обласна організація Товариства Червоного Хреста України передала центру генератор потужністю понад 125 КВт.

В товаристві уточнили, що підставою для відновлення центру став Меморандум між товариством (за підтримки Люксембурзького Червоного Хреста), Мінсоцполітики та самим центром від 28.10.2022 року. Меморандум підписали в рамках реалізації проекту 17UA28 “Експертний проект: медична, соціальна, а також індивідуальна підтримка найбільш вразливих категорій населення, які постраждали від конфлікту в Україні”.

Згідно інформації Червоного Хреста в Україні, замовником відновлювальних робіт в реабілітаційному центрі став сам центр. При цьому, в листі зазначається, що тендерну процедуру проводило товариство “відповідно до внутрішніх процедур”.

“У результаті проведення тендеру переможцем обрано підрядника – Товариство з обмеженою відповідальністю “Сан Сістемс Девелопмент”. Переможця зазначеного тендеру, обрано з урахуванням найменшої цінової пропозиції, якості і термінів виконання відновлювальних робіт на території центру”, – повідомили в товаристві.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На сайті Товариства Червоного Хреста в Україні вдалося знайти інформацію про оголошення тендеру на проведення “поточного ремонту” Всеукраїнського центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю в Лютіжі. Проте інформації про переможця там немає. Зазначимо, що через портал публічних закупівель Prozorro така закупівля не проводилася.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Сан Сістемс Девелопмент” (*) зареєстровано в 2019 році в Києві. Тривалий час компанія мала реєстрацію у Вишгороді. Засновник – Микита Мазуренко, керівник – Юрій Сухоцький. Людина з таким самим ПІБ – Сухоцький Юрій Олександрович – в 2015 році балотувалася до Вишгородської міськради від ВО “Батьківщина”, а у 2020 році – від нині забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя”.

За результатами публічних закупівель ТОВ “Сан Сістемс Девелопмент” підписало лише 2 договори. Перший – з ПАТ “Українська залізниця” філія “Центр з ремонту та експлуатації колійних машин” на поставку шин за 451 тис. гривень, другий – з Вишгородською міськрадою на демонтаж пошкодженого внаслідок влучання ракети об’єкті по вул. Грушевського, 1 у Вишгороді майже 920 тис. гривень.

Раніше KВ повідомляла, що,1 вересня 2023 року у Міністерстві соціальної політики заявили про відновлення роботи Всеукраїнського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, який був реконструйований після пошкоджень снарядами та уламками під час окупації столичного регіону. Спочатку від відомства, якому вказаний центр підпорядкований прозвучала інформація, що там було проведено реконструкцію всіх будівель та бомбосховища. Але згодом було заявлено про капремонт головного корпусу, де було пошкоджено дах та знищено одну із стін.

Враховуючи неузгодженість наданої Мінсоцполітики інформації, редакція KВ звернулася до нього із офіційним запитом для уточнення, які ж саме роботи виконувалися для відновлення роботи закладу. Однак у встановлені законодавством терміни відповідь надана не була. Зі скаргою про ненадання інформації посадовцями Мінсоцполітики редакція звернулася в Кабміну, в Секретаріаті якого попросили відомство надати запитувану інформацію.

Після цього у відомстві повідомили, що відповідь на запит надавали у встановлений строк, куди саме надсилали її – не уточнили. В наданій копії відповіді в Мінсоцполітики поінформували, що інформацією про реконструкцію реабілітаційного центру не володіють. При цьому через кілька днів редакція отримала листа від Товариства Червоного Хреста в Україні щодо відновлення реабілітаційного центру.

Читайте: В Мінсоцполітики не бажають оприлюднювати подробиці реконструкції реабілітаційного центру в Лютіжі

Міністерство соціальної політики з 19 липня 2022 року очолює Оксана Жолнович. Керівником “Всеукраїнського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю” з кінця липня минулого року є Руслан Грищенко.

Фото: Всеукраїнський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю

* ТОВ “Сан Сістемс Девелопмент” (код ЄДРПОУ: 43428042)

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона