Стало відомо, які країни відновлюватимуть Донеччину після війни
5 Липня 2022, 20:31
Поділитися:

Україна презентувала план післявоєнного відновлення, який розрахований на 10 років, а його реалізація має початися вже у цьому році.
Про це повідомляє Донбас24, посилаючись на інформацію ЗМІ.
Що включає план відновлення
«План Маршалла» передбачає відбудову зруйнованої інфраструктури та побудову абсолютно нової — ефективнішої, сучаснішої та екологічнішої. Його реалізація має розпочатись вже у 2022 році, незалежно від того, чи припиняться бойові дії в країні. Автори плану передбачають, що через 10 років в країні з’явиться «євроколія», нові блоки АЕС, екодуки, власне виробництва вікон та скла, нові індустріальні кластери та інші амбітні проєкти. Очікується, що завдяки їх реалізації щорічний приріст ВВП складе більше 7%.
На що розраховані 750 мільярдів доларів
Презентований план складається з 15 національних програм у різних секторах економіки та суспільного життя та включає приблизно 850 проєктів.
До програм входять: оборона та безпека; інтеграція в ЄС; довкілля та сталий розвиток; енергетична безпека; бізнес-середовище; доступ до фінансування; макрофінансова стабільність; сектори з доданою вартістю; логістика та сполучення; модернізація регіонів та житлового будівництва; сучасна соціальна інфраструктура; освіта; охорона здоров’я; культура та спорт; соціальна підтримка та міграційна політика.
На кожну з програм вже прорахована приблизна сума.
Зокрема, у цьому році в межах плану необхідно залучити 60−65 млрд доларів і ще 15−20 млрд доларів на напрямок безпеки та оборони. Гроші підуть на розмінування 5% територій країни, підготовку енергосистеми до зими та накопичення газових резервів, проєкт страхування інвестицій від воєнних ризиків та інші.
Які країни братимуть участь у відновленні України
Відомо, що Польща та Італія будуть допомагати у відновленні Донеччини. У свою чергу Чехія, Фінляндія та Швеція братимуть участь у відбудові Луганщини. Також долучиться і ряд інших західних країн, які візьмуть участь у відновленні усіх областей України. Зокрема,

Швейцарія — Одещину;
Ірландія — Рівненщину;
Німеччина — Чернігівщину;
Канада — Сумщину;
США та Туреччина — Харківщину;
Бельгія — Миколаївщину;
Швеція та Нідерланди — Херсонщину;
Норвегія — Кіровоградщину;
Австрія — Запоріжжя.

Коли план буде реалізовано План відновлення України розрахований на 10 років. Його реалізовуватимуть у три етапи. Президент України Володимир Зеленський зазначив, що роботи по відродженню країни потрібно проводити вже зараз.

«Коли говорять про відбудову, часто некоректно розставляють акценти. Це ж не тільки про те, що маємо зробити після нашої перемоги або в наступні роки, а й те, що потрібно робити вже просто зараз», — сказав президент України.

Зазначається, що гроші на відбудову України планують отримувати з різних джерел. Проте пріоритетним джерелом фінансування має стати стягнення репарацій з росії, використання заморожених активів країни-агресора та її олігархів.
Детально з Планом відновлення України можна ознайомитися за посиланням.
Джерело: 04597.com.ua

Джерело: Новини Ірпеня – головні і актуальні Ірпіньські
новини сьогодні на 04597.com.ua