США звинуватили Росію в порушенні важливої угоди про контроль над ядерними озброєннями

image
1 Лютого 2023, 17:41
Поділитися:

Росія продовжує відмовлятися від інспекцій своїх ядерних об’єктів, порушуючи ключову угоду про контроль над ядерними озброєннями зі Сполученими Штатами.

“В порушення нового Договору про СНО, Росія не дозволяє проводити інспекції на своїй території. Життєздатність американо-російського контролю над ядерними озброєннями знаходиться під загрозою через відмову Росії співпрацювати з інспекційною діяльністю, що заважає Сполученим Штатам здійснювати значні права за договором”, – йдеться в заяві Державного департаменту.

У Держдепі заявили, що Росія “також не виконала своїх зобов’язань за новим Договором про СНО щодо скликання сесії Двосторонньої консультативної комісії відповідно до умов договору”.

Вашингтону і Москві дозволено інспектувати об’єкти озброєнь один одного згідно з новим Договором про СНО, єдиною угодою, що регулює два найбільші ядерні арсенали в світі, але інспекції були припинені з 2020 року через пандемію Covid-19.

Засідання Двосторонньої консультативної комісії щодо договору, яке мало відбутися в Єгипті наприкінці листопада, було раптово відкладено. Представник Державного департаменту заявив, що Росія прийняла це рішення “в односторонньому порядку”, і що Сполучені Штати поклали відповідальність за перенесення на Росію.

Кількість розгорнутих міжконтинентальних ядерних боєзарядів, якими можуть володіти як США, так і Росія, обмежена договором. Востаннє він був продовжений на початку 2021 року на п’ять років, тож незабаром обидві сторони повинні будуть розпочати переговори про нову угоду про контроль над озброєннями. На думку Держдепартаменту, Росія може відновити повне дотримання договору, якщо скличе засідання комісії і “дозволить інспекційну діяльність на своїй території, так само, як вона це робила протягом багатьох років за новим Договором про СНО”.

За оцінками Центру з контролю над озброєннями і нерозповсюдженням, 1588 з 5977 ядерних боєголовок Росії зараз використовуються. За оцінками Центру, США мають 5550 ядерних боєголовок, 3800 з яких є діючими.

Сергій Рябков, заступник міністра закордонних справ Росії, визнав у понеділок, що договір не буде продовжений у 2026 році.

———

Слідкуйте за нами у соцмережах:

Джерело: Новини Білої Церкви – головні та останні новини БЦ сьогодні, події в Білій Церкві