Спецпрокуратура через суд повернула державі землі військового полігону на Київщині

image
20 Листопада 2023, 15:13
Поділитися:

20 листопада 2023 г. 15:03

Прокурори Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора у судовому порядку домоглися повернення земель військового полігону в Бориспільському районі на Київщині. Їх загальна площа складає 2 га, а вартість – 16 млн гривень.

Про цеKВ дізналася з повідомлення Офісу Генпрокурора.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Встановлено, що у 2009 році Бориспільська районна державна адміністрація передала спірні ділянки під виглядом земель сільськогосподарського призначення у приватну власність. Фактично ж вони належать до земель оборони та можуть перебувати лише у державній власності.

Надалі землі оборони відчужили у власність юридичних осіб, які отримали значну суму кредиту під іпотеку цих земель”, – сказано в релізі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Прокурори у суді довели, що орган виконавчої влади передав землі у приватну власність поза межами власних повноважень та згоди власника – Київської ОДА. Також в установленому законодавством порядку не було зміни їх цільового призначення та припинення права користування оборонним відомством. Крім того, доведено відсутність правомочностей у приватних суб’єктів на передачу земель в іпотеку державній фінансовій установі.

За результатами розгляду позову Господарський суд Київської області погодився з доводами прокуратури – визнав державні акти про право приватної власності на земельні ділянки і договір іпотеки незаконними. А приватного суб’єкта господарювання зобов’язав повернути землі оборони у власність держави.

Читайте: Суд задовольнив позов прокуратури про повернення територіальній громаді творчої майстерні в центрі Києва

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона