Солом’янський ландшафтний парк сповзає в котлован через будівництво, яке ігнорує столична влада

image
14 Жовтня 2023, 18:20
Поділитися:

14 жовтня 2023 г. 18:06

У Києві в суботу, 14 жовтня, в Солом’янському ландшафтному парку в поруч викопаний котлованпо вулиці Шаповала 1-3 обвалилися доріжки, комунікації та дерева. Ділянка парку стала жертвою відновлення будівництва апарт-комплексу CitiZen. Не зупинила роботи і вже підтримана петиція киян із закликом розірвання із замовником будівництва ТОВ “Смарт-Девелопмент” договору оренди земельної ділянки та повернення земліСолом’янськомупарку. Ще одне звернення громади стосується створення біля підніжжя парку спортивної зони “Солома спорт парк” замість зведення багатоквартирних будинків. Це звернення, зареєстроване на сайті електронних петицій Київради 22 вересня, набралонеобхідну кількість голосів, та все ще перебуває на розгляді.

Про це KВ дізналася з допису на Facebook – сторінці депутатки Київської міської ради Ксенії Семенової та петиції №12544, розміщеної на сайті Київради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Солом‘янський ландшафтний парк сповзає в котлован будівництва на Шаповала 1-3. Разом із доріжками, комунікаціями і деревами, на які були витрачені гроші киян”, – йдеться в дописі депутатки Київради.

Ксенія Семенова зауважила, що ділянка відносилась до парку,”але мутними махінаціями опинилась в руках забудовника”.

“Проект рішення Київради про розірвання договору оренди пішов на робочу групу (який сюрприз ). Реакції мера, який типу дуже переймається парками, немає”, – додала вона.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Слід зауважити, що проти будівництва комплексу виступає і громада. 22 вересня 2023 року на сайті електронних петицій Київради була зареєстрована петиція №12544 “Про реалізацію проекту спортивного простору “Солома спорт парк” замість будівництва житлового комплексу біля Солом’янського ландшафтного парку”. Автор звернення нагадав, що на розгляді в Київраді знаходиться петиція №12510 щодо розірвання договору оренди земельної ділянки з замовником будівництва ТОВ “Смарт-Девелопмент” та повернення зеленої зони Солом’янському ландшафтному парку.

“Всього менш ніж за чотири доби, петиція отримала необхідну кількість голосів, що свідчить про значний суспільний резонанс серед киян та незгоду з будівництвом багатоквартирних будинків під виглядом багатофункціонального комплексу по вул. Генерала Шаповала, буд. 1-3. Така забудова суперечить містобудівній документації міста Києва та цільовому призначенню земельних ділянок”, – зауважили в петиції.

Автор зазначає, що ініціативна громада та ГО “Збережемо Солом’янський парк” розробили альтернативну концепцію забудови поруч Солом’янського ландшафтного парку.

“Концепція проекту “Солома спорт парк” – це сучасний спортивний простір просто неба біля підніжжя парку, який поєднає спорт з рекреаційною складовою ландшафтного парку. Він включатиме спортивні майданчики, роллердром, велопрокат, нову зону з тренажерами, окремий майданчик для вигулу тварин, тощо”, – йдеться в петиції.

У звернення зазначено, що реалізація цього проекту надасть змогу вирішити проблему гострої нестачі сучасної та доступної спортивної інфраструктури для молоді та дорослих, надихатиме киян на здоровий та активний спосіб життя.

Окрім цього, така концепція збереже унікальний ландшафт та красу Солом’янського парку зі сторони вул. Генерала Шаповала.

Зважаючи на викладені обставини, автор петиції звернувся до міського голови Віталія Кличка та Київради з проханням:

Перевірити наміри забудови замовником будівництва ТОВ “Смарт-Девелопмент” по вул. Генерала Шаповала, 1-3 на предмет відповідності містобудівній документації та вимогам ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності”;

Вжити передбачених законом заходів для зупинки будівництва;

Реалізувати альтернативний існуючій забудові проект, а саме влаштування загальнодоступного спортивного простору “Солома спорт парк” біля підніжжя Солом’янського ландшафтного парку в межах земельних ділянок з кадастровими номерами 8000000000:72:186:0006 (на якій розташована частина парку); 8000000000:72:186:0067 та 8000000000:72:186:0046.

Нагадаємо, будівництво веде ТОВ “Смарт-Девелопмент”, якому у 2019 році Київ видав містобудівні умови та обмеження на будівництво багатофункціонального комплексу з готелями й офісами. Згідно з інформацією на сайті “ЛУН”, крім апарт-готелю, площа апартаментів якого буде становити 11 тис. кв. метрів, на об’єкті передбачено будівництво житлових квартир загальною площею понад 31 тис. кв метрів, тобто компанія зводить житлові помешкання для продажу, називаючи їх “апартаментами”, аби формально не порушити містобудівну документацію. Будівництво апарт-комплексу CitiZen було зупинено на початку повномасштабного вторгнення, але в серпні 2023 року його поновили.

Читайте: Токсична адреса: у Солом’янському районі Києва громадськість вийшла на стежку війни проти ущільнюючої забудови

Як інформувала KВ, більша частка ТОВ “Смарт-Девелопмент” належить Олександру Омельченку, сину колишнього мера Києва Олександра Омельченка. У січні 2021 року син колишнього мера за рішенням суду втратив право експлуатувати земельну ділянку у Солом’янському районі по вулиці Генерала Шаповала. Прокурори наполягли, що площа виділеної земельної ділянки виявилася у 27 разів більшою, ніж площа вказаного об’єкту, а рішення про виділення землі прийнято Київрадою з порушенням вимог чинного земельного законодавства, без проведення земельних торгів.

Читайте: Син ексмера Києва Олександр Омельченко втратив земельну ділянку в Солом’янському районі

Тим не менш забудовник продовжує роботи, а Солом’янський парк потроху сповзає в котлован.

Читайте: У Києві в Солом’янському парку обвалився схил з доріжками

Столична влада не коментує зупинку будівництва, але запевняє, що наслідки обвалу власним коштом ліквідує компанія, яка веде будівництво поряд із парком.

Читайте: Наслідки обвалу на території Солом’янського ландшафтного парку власним коштом ліквідує забудовник, – КМДА

Фото: Facebook Ксенії Семенової

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона