Смертельно небезпечна вода: аналіз на вміст азотів сім’ям із дітками до 3-ох років зроблять БЕЗКОШТОВНО | Трибуна

Смертельно небезпечна вода: аналіз на вміст азотів сім’ям із дітками до 3-ох років зроблять БЕЗКОШТОВНО | Трибуна
11 Серпня 2024, 02:47
Поділитися:

Якщо ви користуєтесь водою з власних свердловин або колодязів, фахівці радять обов’язково перевіряти воду на вміст нітратів.

«В Україні є випадки, що за умови вживання забрудненої води нітратами у дітей розвивалось захворювання на водно-нітратну метгемоглобінемію. Найбільшу небезпеку хвороба становить для дітей віком до 3-ох років, тож ми рекомендуємо обов’язково перевіряти воду на вміст нітратів, аби запобігти біді. Для сімей із такими дітками аналіз води проводимо безкоштовно», – розповіла журналістам «Трибуни» директорка Броварської районної філії ДУ «Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олена Левченко.

Водно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, що викликає значне підвищення вмісту метгемоглобіну в крові. Воно утворюється через токсичну дію нітратів на гемоглобін і спричиняє кисневе голодування, яке, своєю чергою, порушує роботу печінки, нирок, серцево-судинної та нервової систем.

«8 років тому від водно-нітратної метгемоглобінемії у Семиполках померла піврічна дитина… А зараз, через воєнні дії і вибухи, підземні водні шари змінились, і та вода, яка раніше була безпечною для вживання, могла змінити свій склад. Хвороба смертельна для дітей, тож перевірити воду потрібно обов’язково!», – розповіла лікар із загальної гігієни Віра Товстоног.

Аби дослідити воду безкоштовно, достатньо надати свідоцтво про народження дитини та півлітр води з колодязя (свердловини). Звертатись потрібно у Броварську районну філію ДУ «Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за адресою: м. Бровари, вул. Тараса Шевченка, 12.

Читайте також:

Водогін у Требухові: воду подають по 4 год у день, коштів на ремонт мережі так і не знайшлося

Питна вода на розлив у Броварах: точки продажу, де безпечно її купувати

Освітні новації: учнів 5-9-их класів тепер оцінюватимуть по-новому

Багатодітні сім’ї у 2024 році: які пільги передбачені законом?

Джерело: Трибуна – Бровари