“Слуги народу” пропонують прощати кредити на зруйновані війною житло і автівки за рахунок платників податків
15 Червня 2022, 15:06
Поділитися:

15 червня 2022 г. 15:00

У Верховній Раді (ВР) зареєстровано і опрацьовується у профільному комітеті законопроєкт про “замороження” виплат чи списання по кредиту за зруйновану внаслідок війни нерухомість і автомобілі. Той чи інший варіант буде застосовуватись не безумовно, а залежно від певних обставин. Прощати кредити будуть за рахунок держави, тобто платників податків.

Про цеKВ стало відомо з законопроєкту №7441-1 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації проти України”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Законопроєкт стосується фізичних осіб, які взяли були кредит на купівлю квартири чи машини, але втратили їх через бойові дії чи окупацію.

При цьому, прописується два різні варіанти: призупинення виплат по кредиту та його списання (прощення).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Призупиняти виплати по кредиту можна буде у разі, якщо автівка чи нерухомість позичальника через війну опинились на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій. Те саме стосується випадку, якщо майно пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій. Але в будь-якому разі отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту иожна буде тільки при наявності підтверджуючих документів.

“Замороження” кредиту (виплата основної суми кредиту, відсотків, комісій та інших платежів) триватиме до моменту отримання позичальником державної компенсації за майно.

Що ж до списання (прощення) кредиту, то на списання заборгованості матимуть право позичальники, у яких загальна площа знищеного майна, на яке взято кредит, не перевищує для квартири 140 кв. м, а для житлового будинку – 250 кв. м. І це, тільки якщо квартира чи будинок – єдине житло для проживання позичальника та його сім’ї.

Стосовно авто – робочий об’єм двигуна не повинен перевищувати 2500 куб. см, і ця автівка теж має бути єдиною у власності позичальника.

Ще одна умова: станом на 23 лютого 2022 року відсутня прострочена заборгованість за договором отримання кредиту на придбання, реконструкція чи будівництво нерухомого майна або купівлі авто.

Кредитор у такому випадку списання отримує право на компенсацію від держави. Тобто – за гроші платників податків.

Згідно законопроєкту, термін для подачі заявок – період дії в Україні воєнного стану і ще три місяці після нього.

Автори документу – голова профільного комітету ВР (з питань фінансів, податкової та митної політики) Данило Гетманцев, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія та інші народні депутати.

Сьогодні, 15 червня, документ опрацьовувався у згаданому парламентському комітеті. На момент виходу цієї новини підсумки комітету ще не були відомі.

Як інформувала KВ, Кабінет міністрів затвердив єдину форму, що фіксуватиме завдані російським вторгненням збитки житлу українців. Подані раніше довідки будуть оцифровані. Раніше така довідка складалась у довільній формі, через що виникла, по слову прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, “велика кількість непорозумінь”.

Читайте: Уряд переймається як фіксувати збитки, завдані житлу українців військами рф

Фото: “Фокус”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона