“Скіфське золото” найближчим часом може повернутися в Україну, – МКІП

image
20 Жовтня 2023, 19:47
Поділитися:

20 жовтня 2023 г. 19:43

Тимчасовий виконувач обов’язків Міністра культури та інформаційної політики (МКІП, Мінкульт) України Ростислав Карандєєв повідомив, що колекція “Скіфського золота”, яка була виставлена в музеї в Нідерландах у той час, коли росія окупувала Крим у 2014 році, вже найближчим часом повернеться в Україну.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби МКІП України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Ростислав Карандєєв зазначив, що МКІП спільно з партнерами з Нідерландів проводить ряд заходів, які спрямовані на щонайшвидше повернення колекції артефактів в Україну.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення апеляції дворічної давності на користь Києва щодо повернення “Кримського золота” Україні”, – підкреслили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

У Мінкульті додали, що раніше Верховний суд повністю відмовив у касаційній скарзі музеїв окупованого росією Криму і залишив в силі рішення апеляції, яке задовольнило усі вимоги України.

Нагадаємо, 9 червня 2023 року Верховний суд Нідерландів ухвалив остаточне рішення повернути “скіфське золото” Україні. Колекція археологічних цінностей опинилась у Європі на виставці напередодні анексії Криму. Судові баталії навколо скарбів тривали майже 9 років. Над справою повернення скарбів також працювали юристи КНУ імені Тараса Шевченка.

Як інформувала KВ, у травні 2022 року правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом викрадення російськими військовими національних цінностей України з музею у тимчасово окупованому Мелітополі. Йдеться про колекцію скіфського золота.

Читайте: Через викрадення військовими рф скифського золота з музею в Мелітополі розпочато провадження

Фото: Національний музей історії України

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона