«Схеми» отримали доступ до телефонів російських військових, на відео в тому числі мародерство на Київщині(ВІДЕО)

image
13 Жовтня 2023, 06:01
Поділитися:

Журналісти проєкту «Схеми» (Радіо Свобода) отримали доступ до мобільних телефонів бійців російської так званої приватної армії «Редут». На відео, записаних самими військовими під час спроби штурму Київської області у лютому-березні 2022-го року, вони показують, як маскують свою військову техніку просто у дворах місцевих жителів, як хазяйнують у чужих будинках і привласнюють автівки та інше майно.

Про це розповідає інформаційне агентство “MKV” з посиланням на проект “Схеми” Радіо Свобода.

«Редут», як з’ясували «Схеми» у спільному з проєктом «Система» розслідуванні, по факту є секретною системою вербування тисяч росіян на війну проти України. Журналісти оприлюднили докази того, що це збройне формування контролюється та фінансується Головним розвідувальним управлінням Генерального штабу РФ (ГРУ).

На одному відео російські військові вихваляються привласненим мотоциклом: «Дядьку, покатайся на мотоциклі», «Ось він – трофей!».

На іншому – обговорюють автомобіль, який належить місцевим жителям і який вони забрали собі: «А ось це наш «мерс», «А знаєте, хто на ньому їздить? Я!», «А знаєте, хто його знайшов? Я!».

Бабинці, Клавдієво-Тарасове та Бородянка. Окупація

Крім населених пунктів, які російські військові власноруч прописували у внутрішній документації, доступ до яких також отримали журналісти, аналіз десятків телефонних трафіків бійців «Редуту» допоміг довести їхню причетність до окупації навесні 2022 року таких селищ на Київщині, як Бабинці, Клавдієво-Тарасове та Бородянка. А відео з телефонів окупантів-блогерів вивели «Схеми» на точні локації – будинків місцевих жителів, в яких перебували «редутівці», йдеться у розслідуванні.

В одних приватних оселях вони вихвалялися мародерством, розпивали вкрадений алкоголь, виголошуючи «за перемогу!», в інших – ховалися від обстрілів та маскували свою техніку.

«Все винесли. І плиту, і бойлер прострелений, двері – вони були вибиті взагалі», – розповіла нашим колегам жителька села Загальці Бородянського району розповіла журналістам. Російські військові забрали з дому її майно.

Жителька села Качали розповіла журналістам, що «редутівці» мотивували свої дії тим, що шукали «нацистів» і «біолабораторії».

«Голуби в нас були, купили пару голубів якраз перед цим дитині. Випускаю голубів, вони прибігли, і кажуть — «с какой целью» ви тримаєте голубів. Розумієте?» – згадала жителька Юлія.

“Редут” фінансується Головним розвідувальним управлінням Генерального штабу РФ (ГРУ)

Тяжіння російських військових до блогерства допомогло журналістам не тільки відновити хронологію їхнього руху Україною, але й встановити, хто саме брав участь у бойових діях, ідентифікувати особовий склад та командирів, які віддавали накази.

Проєкти Радіо Свобода «Схеми» та «Система» встановили, що російська так звана приватна військова компанія «Редут», бійці якої брали участь у повномасштабному вторгненні в Україну і безпосередньо у бойових діях на Київщині, Харківщині, Донеччині та Луганщині – є збройним формуванням, яке контролюється та фінансується Головним розвідувальним управлінням Генерального штабу РФ (ГРУ).

Журналісти провели найбільш масштабне дослідження діяльності підрозділів системи «ПВК «Редут», який в росії позиціонують як «добровольче» формування, але по факту є прихованою системою рекрутингу найманців для російської розвідки.

Раніше ІА “MKV” повідомляло, що справу двох окупантів з рф, які гвалтували вагітних та дітей під час окупації Київщини, скеровано до суду.

Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!Джерело