Штраф у понад 3 тис. грн: у Броварах пенсіонер спалював сміття після комунальників на зеленій зоні | Трибуна

image
4 Березня 2024, 19:40
Поділитися:

Після повідомлення на 101 про «палія» на вул. Аверкія Гончаренка, приїхали ДСНСники разом із поліцією. Інспектори пожежної служби загасили багаття, склали адмінпротокол за ч.1 ст. 77 Кодексу про адміністративні правопорушення. Відтак господарю будинку загрожує штраф 3 060 грн. Пенсіонер каже, що поплатився за свою доброту, адже прибирав сміття після комунальників на комунальній землі.

Пан Георгій та пані Валентина – пенсіонери. Живуть у Броварах, зокрема в приватному будинку, з 1957 року. За словами пенсіонера, жодного разу сміття зі свого обійстя в посадку, що через дорогу, не виносили – на своїй ділянці мають компостну яму, туди все і складують. Щодо зрізаного гілля на своїй земельній ділянці, то замовляли його вивезення в Контакт-центрі.

Ситуацію зі спалюванням мілкого гілля та сміття за парканом називають непорозумінням, позаяк прибирали зелену зону на комунальній території. Так, після нового року працівники РЕМ розчищали електролінії – обрізали дерева, потім комунальники дробилкою подрібнили товщу деревину, а мілке гілля та сухе листя залишилося, яке довгий час не прибирали. Дбайливі господарі вирішили допомогти працівникам КП прибрати 6 м зеленої зони біля свого паркану: згребли сміття в купку та… підпалили.

Пенсіонер бідкається і нарікає на міську раду, позаяк ніякого інформування щодо того, куди дівати саме таке сміття, немає: ні радіо, ні телебачення, ні газети, а інтернетом пенсіонер не користується, тож і живуть в «інформаційному вакуумі».

Журналісти «Трибуни»  зателефонували в Контакт- центр, де пенсіонеру дохідливо пояснили, куди подіти торішнє листя і сміття:

для вивезення різноманітного сміття, кожне господарство повинне мати договір із перевізником на його вивезення;
гілля варто скласти за межами двору і зателефонувати в Контакт- центр;
будівельне сміття господарі вивозять самостійно;
 вивезення листя для населення безкоштовне. Але листя потрібно запакувати в мішки або пакети, а гілки акуратно скласти довжиною не більше 1,5 метрів. Лишати їх потрібно біля дороги, де комунальникам буде зручно їх забирати і вантажити. Потім зателефонувати в Контакт-центр та залишити заявку за цілодобовими телефонами:

• (04594) 6-11-11
• (067) 483-43-68
• (093) 170-82-92.

Нагадаємо, у Броварському районі полюватимуть на «паліїв» за допомогою дрону. Вкотре нагадаємо, що спалювання листя і сміття дуже шкодить екології, яка через війну і так дуже страждає.

Читайте також

В Україні зросли штрафи за спалювання листя та сухої трави
Спалювання сухої трави і листя в Броварській громаді: куди «стукати», щоб почули і покарали порушників
У Броварах опале листя комунальники вивозять безкоштовно

Джерело: Трибуна – Бровари