Шмигаль чекає від Чернишова більше газу і стабільної роботи “Нафтогазу” в опалювальний сезон

image
4 Листопада 2022, 16:29
Поділитися:

4 листопада 2022 г. 16:23

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль (на фото праворуч) окреслив першочергові завдання для Олексія Чернишова (на фото ліворуч) – новопризначеного голови правління акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” (НАК “Нафтогаз”). В пріоритеті – проходження опалювального сезону, накопичення газу, нарощення власного газовидобутку.

Про це стало відомо з повідомлення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 4 листопада 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Згідно повідомлення, перед Олексієм Чернишовим як новим головою НАК “Нафтогаз” стоять такі публічно окреслені прем’єром завдання:

проходження опалювального сезону;

управління ТЕЦ, що передані в управління “Нафтогазу”;

накопичення газу протягом усього опалювального сезону;

нарощення власного видобутку газу;

забезпечення фінансового ресурсу для стабільної роботи компанії.

“Під час повномасштабної війни “Нафтогаз” був і залишається одним із ключових елементів нашої енергетичної безпеки. Компанія тримає видобуток газу на стабільному рівні. У сховищах накопичено достатній обсяг газу для стабільного проходження опалювального сезону”, – йдеться у дописі очільника українського уряду в Telegram.

Слідкуйте за “КиївВладою” в ТелеграмПодписаться

Як інформувалаKВ, 3 листопада Верховна Рада схвалила звільнення з посади міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, який в очікуванні призначення головою “Нафтогазу” подав у відставку з міністерського поста.

Пізніше Кабінет міністрів своїм призначив головою НАК “Нафтогаз Україна” Чернишова. Для цього призначення уряд скасував проведення конкурсного відбору керівника “Нафтогазу”.

Разом з тим, з ексклюзиву “Суспільного” відомо, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) раніше попередило Кабінет міністрів, що призначення Чернишова на посаду голови “Нафтогазу” буде незаконним, оскільки юридично Чернишов є “зацікавленою особою”. Чернишов був у Кабміні, а Кабмін – це наглядова рада НАК “Нафтогаз”. Тому для того, щоб призначити Чернишова на посаду законно, потрібно внести зміни до статуту НАК, а саме що стосується статусу НАК як юридичної особи приватного права – змінити статус на юрособу публічного, а не приватного права, і тоді суперечності з законом “Про запобігання корупції” не буде.

Читайте: Кабмін призначив Олексія Чернишова головою правління НАК “Нафтогаз України” – ЗМІ

Фото: Telegram Дениса Шмигаля

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона