Школа місцевої демократії провела вже восьме заняття у рамках проекту «Стала інтеграція ВПО у Білоцерківську громаду»

image
21 Листопада 2022, 15:34
Поділитися:

“19 листопада 2022 року відбулось восьме заняття у Школі місцевої демократії, яка реалізується у рамках проекту «Стала інтеграція ВПО у Білоцерківську громаду», захід організовано Громадська організація “СОНЯХ” у співпраці з Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви та за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.

Метою Школи місцевої демократії є допомога внутрішньо переміщеним особам інтегруватись у Білоцерківську спільноту, отримати нові знання, які у подальшому допоможуть впливати на розвиток громади.

Настав час, коли навчання із тренувального табору перейшло до обговорення реального рішення місцевої ради, а саме Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023-2025 роки.

Вивчивши документ, стало зрозуміло, що він потребує деяких уточнень та додаткових розділів, які за допомогою фасилітаційної сесії Olga  Nastina, к.ю.н., голови ГО «Правова Єдність», слухачі сформулювали та структурували відповідно до галузевих напрямів.

Застосувавши методику «самоанського кола», учасники дискутували та висловлювали свої пропозиції щодо пріоритетності сфери, до якої будуть вноситись корективи.

Виявилось, що з-поміж соціальних та житлових проблем, найголовнішим постало питання працевлаштування, тому надалі, слухачі, вже у підгрупах розробляли та уточнювали пропозиції, які будуть вноситись до вказаної Програми саме з цього спрямування.

У другій половині тренінгового дня, відбулось плідне спілкування з Юлією Місеврою, депутаткою Білоцерківської міської ради, про реальність сьогодення щодо виконання обов’язків депутатами міської ради, їх повноваження, порядок підготовки проектів рішень, особливості співпраці депутатів з громадянами та три рівні бюджетів місцевої громади. 

Слухачі Школи місцевої демократії, активно включились в обговорення проблем переселенців, та вже створені ними проекти пропозицій щодо внесення правок до вищевказаної Програми. Пані Юлія, запропонувала свою консультативну допомогу та підтримку щодо розгляду даного питання. Наприкінці зустрічі, пані депутатка подарувала найактивнішій учасниці дискусії книгу Василя Шкляра «Характерник».

Навчальний день видався вдалим на зустрічі з фахівчинями з питань застосування інструментів місцевої демократії та плідним на виявлення першочергових потреб переселенців. Учасники побачили, що компетентності, які вони отримують в Школі починають працювати у реальному часі.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах Програми «Демократична практика» проєкту: «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб до життя в нових громадах».

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного Фонду «Відродження».” — Написала на своїй сторінці у Facebook тренерка-викладачка освітніх програм Ольга Озерян.

Підписуйтесь на нас у Facebook, на наш Telegram-канал та слідкуйте за новинами Білої Церкви на сайті.

Джерело: Новини Білої Церкви – головні та останні новини БЦ сьогодні, події в Білій Церкві