Щодо відповідності основного виду діяльності (КВЕД), заявленого при державній реєстрації, до фактично здійснюваного

image
19 Червня 2024, 14:34
Поділитися:

Головне управління ДПС у Київській області нагадує суб’єктам господарювання про необхідність приведення основного виду діяльності юридичної особи та фізичної особи – підприємця, заявленого при державній реєстрації відповідно до Класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010 Національного класифікатора України (далі – КВЕД ДК 009:2010), у відповідність до фактичного виду діяльності, що здійснюється СГ.

Класифікацію видів діяльності КВЕД ДК 009:2010 затверджено наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 (далі – Наказ №457).

Згідно з  абзацом  другим розділу 1 Наказу №457, основне призначення КВЕД – визначення та кодування основних та другорядних видів економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців.

Основний вид економічної діяльності – це вид діяльності суб’єкта, на який припадає найбільший внесок у валову додану вартість (або інший визначений критерій).

Другорядні види економічної діяльності – це будь-які інші (крім основного) види економічної діяльності.

Звертаємо увагу, що внесення змін до облікових даних ЮО та ФОП у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з ЄДР згідно із вимогами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV та відповідно до ст. 64 та ст. 66 Податкового кодексу України.

Для приведення КВЕД у відповідність з фактичним видом діяльності, рекомендуємо звернутись до державного реєстратора або нотаріуса з відповідними документами.

Для ФОП зміна КВЕД доступна на порталі «Дія».

Комунікаційна платформа: [email protected]

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Джерело: Сайт Міської Ради міста Фастів