Що треба зробити для того, щоб підготувати сад до зими: список робіт

Що треба зробити для того, щоб підготувати сад до зими: список робіт
2 Листопада 2023, 18:56
Поділитися:


Видалення понівечених і хворих дерев та кущів

Першим кроком до підготовки саду до зими є видалення понівечених і хворих дерев та кущів. Це допоможе зберегти здоров’я і життєздатність інших рослин. Перевірте ваш сад на наявність хворих дерев, якщо ви помітили хоча б одне, зробіть все можливе, щоб видалити його. Запобігти поширенню захворювання у цілому саду є пріоритетом.

Підживлення рослин перед зимою

Підживлення рослин перед зимою гарантує їх міцність і здоров’я під час негоди. Використовуйте органічні добрива, які забезпечать рослини необхідними поживними речовинами. Зверніть особливу увагу на плодові дерева, оскільки вони вимагають більше енергії під час вирощування плодів. Важливо підживлювати рослини у правильні пропорції, дотримуючись рекомендацій виробника добрива.

Обрізка дерев і кущів

Осінь – найкращий час для обрізки дерев і кущів. Видалення сухих і мертвих гілок допоможе підвищити безпеку на вашій ділянці і покращити естетичний вигляд саду. Також обрізка сприяє збільшенню росту і розвитку рослин у наступному сезоні. Забезпечте собі гострі і чисті гіллєрі та секатори для зручної обрізки дерев і кущів.

Обробка і захист від шкідників

Осінню рослини часто стають жертвами шкідників, які шукають притулок на зиму. Тому важливо здійснити обробку саду від шкідників перед настанням морозів. Використовуйте спеціальні препарати і методи для захисту рослин. Зверніть особливу увагу на плодові дерева, оскільки шкідники можуть суттєво пошкодити врожай.

Застосування мульчі

Мульчування є важливим кроком у підготовці саду до зими. Використання органічної мульчі допоможе зберегти рослини від морозу, знизити випаровування вологи та запобігти росту бур’янів. Розподіліть мульчу рівномірно навколо дерев і кущів, утворюючи шар товщиною приблизно 5 см.

Захист від сонця та вітру

Сонце й вітер можуть суттєво пошкодити ваші рослини взимку. Захистіть їх від негативних впливів, використовуючи спеціальні матеріали, такі як солома або мулча, для ущільнення ґрунту поблизу дерев і кущів. Пам’ятайте, що захист від сонця особливо важливий для молодих рослин, які можуть постраждати від перегріву.

Підготовка грунту до зими

Правильна підготовка ґрунту до зими гарантує здоров’я рослин. Забезпечте добрий дренаж ґрунту, щоб запобігти затопленню кореневої системи. Окрему увагу слід приділити розгребанню листя і видаленню рослинних залишків. Остаточна робота, пов’язана з підготовкою ґрунту до зими, полягає в перекопуванні ґрунту перед настанням морозів. Це допоможе покращити пористість ґрунту і підготувати його для наступного сезону.

Загальна очистка саду

Завершальним кроком у підготовці саду до зими є загальна очистка. Видаліть всі сміття, гілки та стару рослинність з вашої ділянки. Зменште кількість місць для зимових укриттів шкідників і хвороб. Також не забудьте перевірити і виправити огорожу. Правильна огорожа допомагає захистити ваш сад від небажаних тварин та зміцнює загальну безпеку на ділянці взимку.

***

Виконавши всі основні роботи на осінь, ви гарантуєте здоров’я і процвітання вашого саду під час зими. Не забувайте, що регулярний догляд за рослинами і своєчасне виконання необхідних робіт допомагають зберегти красу вашого саду на протязі всього року.Source link