Що не так з водою у Гостомелі?
image
29 Червня 2020, 15:57
Поділитися:

Через погану систему каналізування мешканці приватного сектору Гостомеля вживають заражену воду. Гостомель майже утричі більший за Ворзель, але стоків дає менше. Селище погано каналізоване. Через вигрібні ями вода у верхньому горизонті заражена. Про це зявив Максим Плешко у своєму відео.
“Офіційна кількість населення у Гостомелі – 21 тисяча, а у Ворзелі – лише 9 тисяч. Проте Ворзель каналізаційних стоків продукує більше ніж Гостомель. Про що це говорить? Про погану і недостатньо розвинуту каналізаційну систему в Гостомелі, – зазначає максим Плешко. – Каналізація у Гостомелі є лише в центрі селища, районі склозаводу, військового містечка, аеропорту і на Баланівці. У переважній більшості приватного сектора Гостомеля централізована система каналізування відсутня – люди використовують вигрібні ями, поруч з якими розташовані колодязі з питною водою. Як ви думаєте, чи чиста та придатна для пиття вода при такій безпосередній близькості з джерелами нечистот? Звичайно, ні!”
Проаналізувавши ситуацію, Максим Плешко пропонує шляхи її вирішення:
“По-перше, потрібно розширити централізовану систему водовідведення каналізаційних стоків у селищі. Як приклад, можу навести роботу, що розпочалася 6 років тому. Тоді за обласні кошти у Гостомелі був реалізоаний проєкт каналізування кількох вулиць – Пушкіна,  Гагаріна та Лісна. Щоб підключитися до центрального колектора залишилося прокласти 500 м труб, але усе зупинилося – місцеві мешканці виступили проти прокладання труб через вузький провулок, побоялися що заваляться їхні паркани. І місцева влада, до речі, в цьому плані теж нічого не зробила. Поспілкувавшись із фахівцями та вникнувши у це питання, хочу пояснити людям – можна акуратно розрізати асфальт, невеликим ескаватором прокопати траншею і прокласти ці 500 м труб. Для цього лише потрібно було поговорити з людьми, пояснити ситуацію і вже 5 років цілий мікрорайон був би підключений до центральної каналізації. Проєкт реальний, коштує 2,5-3 млн, що цілком під силу міцевому бюджету Гостомеля. Проте у місцевої влади інші пріоритети.”
Детальніше про інші аспекти та проблеми з питною водою у Гостомелі дивіться у видео.

Якщо Ви хочете поділитися проблемою, яка у Гостомелі роками не вирішується, − виходьте на зв’язок +38(066) 570-48-19 (Viber), а також приєднуйтесьдоFacebook-групи «За Гостомельську громаду!».
Читайте також: Максим Плешко: звільнимо Гостомель від старого сміття!
Джерело: 04597.com.ua

Джерело: Новости Ірпеня

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА