Що не можна робити після похорону рідної людини: найважливіші поради і заборони | Трибуна

image
5 Жовтня 2023, 21:28
Поділитися:

Багато хто навіть не здогадується, чому після похорону не можна ходити в гості та навіщо завішувати дзеркала в будинку з небіжчиком. «Трибуна-Бровари» з посиланням на «Главред» розповідає про деякі нюанси поховань.

Похорон – найсумніший і одночасно складний день. Це таємнича церемонія, під час якої відбувається прощання з близькою людиною, а її душа відправляється в Царство Боже.

Існує безліч прикмет, які стосуються того, як потрібно готуватися до похорону рідної людини, що не можна робити на кладовищі і після похорону.

Що не можна робити перед похоронами:
не можна прати та прибирати. Вважається, що прати речі та займатися прибиранням не можна до моменту, поки з дому не буде винесено тіло покійної людини. Найкраще робити це вже після поховання, адже інакше це буде вважатися образою чесного імені померлого;
залишати небіжчика одного в кімнаті. Обов’язково потрібно стежити, щоб в приміщенні з небіжчиком був хтось поруч. Водночас не можна допускати домашніх тварин;
не можна підіймати предмети з землі. Вважається, що подібна дія буде робити живу людину ближчою до небіжчика;
не можна лузгати насіння. Якщо людина буде лузгати насіння в день похорону або кидати лушпиння на землю, то це буде розцінюватися як неповага до покійної людини;
не можна цокатися чарками і лаятися. Така дія ображає світлу пам’ять померлого;
чи можна митися перед похоронами? Відповідь проста – ні. Вся річ у тому, митися та стригтися перед похоронами не можна, бо це може стати вираженням неповаги до небіжчика та залучити біду.
Що не можна робити при прощанні з померлим
Кровним родичам не можна нести труну. Вважається, що «кров тягнеться до крові та близькі покійної людини ризикують наблизити свою власну кончину, якщо будуть нести труну близької людини».
Не можна йти перед труною. Якщо стати перед труною з тілом покійного, то ви ризикуєте перебрати на себе негативну енергетику, що незабаром може залучити біду або хвороба.
Не можна дивитися на похорон через скло. Якщо ви залишаєтеся вдома, то не потрібно дивитися на процесію навіть через вікно. Ви будете ризикувати привернути до себе великі проблеми, пов’язані з енергетикою і здоров’ям.
Вагітним і дітям не можна бути на похоронах. Вважається, що діти та вагітні жінки мають слабше енергетичне поле.
Не можна класти в могилу живі квіти. У труну або могилу найкраще класти штучні квіти і особисті речі покійного.
Не діставати з могили речі, якщо вони впали. Навіть якщо ви впустили в могилу покійної людини свій мобільний телефон, гроші, паспорт або інші речі, не варто намагатися їх звідти дістати. У такому випадку ви ризикуєте наблизити дату своєї смерті. Особливо це стосується поховання кровних родичів.
Потрібно надягати темний одяг. Детальні пояснення ТУТ. 
Що не можна робити після похорону

Перші 40 днів після смерті людини є неймовірно складним періодом. У народі переконані, що в цей час душа людини намагається знайти шлях у Царство Боже і покинути світ живих. Однак багато припускається помилок, через які людина не зможе спокійно відійти в інший світ.

1. Після похорону не можна заходити в гості, бо можна принести з собою біду.

2. Чи можна після похорону йти додому? Не просто можна, а навіть потрібно. Вся річ у тому, що після похорону душа людини обов’язково прийде попрощатися.

3. Не можна відкривати дзеркала. У перші 40 днів після похорону потрібно тримати закритими всі дзеркала, навіть найменші і найбільші. Завішати їх можна рушниками або іншою тканиною. Вважається, що через відкриті дзеркала душа людини не зможе знайти шлях, щоб відправитися в інший світ.

4. Не вмикати телевізор. Телевізор порівнюється з дзеркалом. Саме через це до 40 днів після похорону не можна включати телевізор. Його краще взагалі завісити, як і дзеркала.

 

ФОТО – Інсайдер

Читайте також:

Поховання: про вартість послуг у Броварській ритуальній службі та допомогу від держави

Гроші на поховання тепер виплачують лише через банки

Витрати на поховання загиблих/померлих АТОвців, учасників Революції Гідності компенсуватимуть із міського та обласного бюджетів 

Броварська ритуальна служба планує підвищити вартість на свої послуги. ПРАЙС

Джерело: Трибуна – Бровари