СБУ викрила агентів фсб рф у Кабміні і Торгово-промисловій палаті (відео)
21 Червня 2022, 11:25
Поділитися:

21 червня 2022 г. 11:25

Служба безпеки України (СБУ) викрила агентів фсб рф у складі Кабінету міністрів і Торгово-промислової палати (ТПП). У результаті спецоперації в Києві було затримано завідувача відділу Секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій ТПП.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Служби безпеки України (СБУ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Ці посадовці передавали ворогу різну розвідінформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців. Зрадники робили це не безкоштовно. Російські куратори платили їм за інформацію від 2 до 15 тис. доларів за завдання. Суми залежали від рівня таємності і важливості зібраних даних”, – повідомили в СБУ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За даними спецслужби, один фігурант очолював відділ департаменту з питань безпеки і оборони діяльності органів юстиції. Був завербований фсб рф, отримав позивний “Кірєєв”, потім “Канатоходець”, заробив на співпраці з ворогом 27 тис. доларів.

Співробітник ТПП, він же агент “Гаврілов”, працював у палаті директором по роботі з бізнесом. Був завербований фсб рф у березні 2016 року, за “роботу” отримав 33 тис. доларів.

“Ці посадовці передавали ворогу різноманітну інформацію. Від стану обороноздатності до облаштування кордону та персональних даних українських правоохоронців”, – повідомили в спецслужбі.

За даними СБУ, урядовця (агент “Кірєєв”) завербували у 2012 році під час подорожі в росію два кадрові співробітники фсб. З тієї поїздки чиновник повернувся, вже маючи оперативний псевдонім, мобільний телефон для зв’язку та завдання збирати таємну інформацію, яка циркулює в Кабміні. Секретні документи зловмисник або роздруковував, або фотографував і зберігав на флешці. А для передачі файлів домовлявся через закритий Telegram-канал про зустріч зі своїм “зв’язковим” – співробітником ТПП.

“Зв’язківця” теж завербували у москві співробітники 5 служби фсб. Свій інструктаж співробітник ТПП отримував згодом у тимчасово окупованому Сімферополі. СБУ ідентифікувала одного з тих, хто готував його, як агента – це представник 5 служби фсб Юрій Водолазкій.

Згідно інформації СБУ, схема передачі розвідданих працювала так: урядовець передавав їх “зв’язківцю” з ТПП, а той – далі в росію через зашифровані канали зв’язку. “Винагороду” зв’язковий отримував під час особистих зустрічей із кураторами. Вони відбувалися в Криму чи у третіх країнах. Зазвичай фсб платила йому за двох, а вже в Києві він розподіляв гроші. Паралельно він займався підбором інших “кандидатів” для вербування.

Слідчі СБУ повідомили обом зловмисникам про підозру у вчиненні злочину за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу.

Нагадаємо, у столиці правоохоронці повідомили про підозру в посяганні на територіальну цілісність України ексмеру Києва Леоніду Черновецькому. Він закликав визнати кордони так званих “ДНР” та “ЛНР”.

Читайте: Дізнався зі ЗМІ, що нібито Офіс Генпрокурора повідомив мені про підозру, – Черновецький

Фото: СБУ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона