СБУ встановила колаборантів, які допомогли рф викрасти понад 650 тисяч тонн українського зерна (фото, відео)

image
4 Серпня 2022, 21:16
Поділитися:

4 серпня 2022 г. 20:35

Служба безпеки України (СБУ) встановила зрадників, які допомогли загарбникам викрасти понад 650 тис. тонн українського зерна з тимчасово окупованих Херсонщини і Запоріжжя. Вартість захопленого збіжжя становить понад 200 млн доларів.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Служби безпеки України (СБУ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Згідно з повідомленням, спецслужба встановила весь ланцюжок причетних: починаючи від зрадників, які підписали дозволи на вивезення зерна, і закінчуючи усіма членами екіпажу 10 суден рф, на яких транспортують награбоване.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

СБУ задокументувала злочинну діяльність і повідомила про підозру наступним фігурантам:

Євгену Балицькому – очільнику російської окупаційної адміністрації на захопленій частині Запорізької області;

Олександру Сауленку – самопроголошеному виконувачу обов’язків мера міста Бердянськ;

Володимиру Стельмаченку – “директору” Бердянського морського порту.

Їм повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 8 ст. 111-1 (колабораційна діяльність), ст. 111-2 (пособництво державі-агресору), ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Крім того, накладено арешт на майно (у тому числі 4 повітряних судна малої авіації, які знаходяться в Київській області) та корпоративні права, які належать Балицькому та його сім’ї, на загальну суму понад 149 млн гривень.

Як встановили в СБУ, колаборант Балицький видав”розпорядження”, на підставі якого на окупованих територіях було введено тимчасову адміністрацію. У результаті цього псевдопідприємству “Державний зерновий оператор” було незаконно передано майно 7 агропромислових комплексів і зернових терміналів на території Запорізької області.

Водночас псевдомер Сауленко спільно з “директором” Бердянського морського торговельного порту Стельмаченком забезпечили вилучення зерна зі складів та завантаження його на морське судно “Zhibek Zholy” під прапором рф.

Також задокументовано вивезення морським транспортом викрадених українських зернових через морські порти та термінали, які розташовані на ТОТ Крим.

Окупанти для викрадення зерна залучили судна під прапорами РФ та Сирії: “Надежда”, “Сормовский-48”, “Федор”, “Матрос Кошка”, “Матрос Позинич”, “ZHIBEK ZHOLY”, “Св. Костянтин”, “Михаил Ненашев”, “LAODICEA”.

Оперативники Служби безпеки встановили ще 5 іноземних морських суден, що вивозять зерно з портів окупованих територій.

“У межах міжнародного співробітництва з правоохоронними органами США, Туреччини, Лівану та інших держав триває спільне розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення, у тому числі арешту морських суден, які перевозять викрадене українське зерно, в портах їх призначення”, – повідомили в спецслужбі.

Нагадаємо, суд арештував 4 судна, що порушили порядок в’їзду та виїзду з окупованого Криму. Судна “Матрос Позинич”, “Михаил Ненашев”, “Матрос Кошка” під прапором рф, а також сирійське судно підозрюються у перевезенні викраденого з України зерна.

Читайте: Окупанти вивезли з України зерна та олії на понад 600 млн доларів – KSE

Фото: СБУ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона