САП та НАБУ повідомили про підозру щойно звільненим керівникам Держспецзв’язку

image
20 Листопада 2023, 14:22
Поділитися:

20 листопада 2023 г. 14:22

За процесуального керівництва прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомили про підозру у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн гривень голові Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), його заступнику та іншим службовим особам. Паралельно Кабінет міністрів України (КМУ) звільнив очільника Держспецзв’язку та його заступника із займаних ними посад.

Про цеKВ дізналася з офіційних повідомлень 20 листопада 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“У межах досудового розслідування встановлено, що службові особи Держспецзв’язку, зловживаючи службовим становищем та діючи у складі організованої групи, заволоділи бюджетними коштами в особливо великому розмірі на загальну суму понад 62 млн грн”, – сказано в повідомленні САП.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В релізі прокуратури вказується, що у 2021 році відбулася закупівля засобів інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних. Переможцем закупівлі тоді було визначено “компанію підконтрольну організатору злочинної організації, яка поставила програмне забезпечення ДП “Українські спеціальні системи”, що належить до сфери Держспецзв’язку, за завищеною вартістю”.

За умовами договорів на постачання відповідного ПЗ та послуг державне підприємство перерахувало приватній фірмі у 2021-2022 роках понад 285 млн гривень, проте “реальна вартість ПЗ, яке компанія придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн. Різницю цих коштів, а саме понад 62 млн грн, учасники злочинної схеми вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи”.

Майже одночасно з виходом релізу САП стало відомо, що КМУ прийняв такі кадрові рішення:

“Звільнено:

Щиголя Юрія Федоровича з посади Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;

Жору Віктора Володимировича з посади заступника Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації”.

Щиголь був призначений на посаду в липні 2020 року.

До призначення нового повноправного керівника Держслужби спецзв’язку Кабмін тимчасово поклав виконання обов’язків голови на Маковського Дмитра Васильовича.

Читайте: Колишніх правоохоронців у складі угрупування судитимуть за крадіжку ювелірки зі столичного відділення Держспецзв’язку

Фото: Facebook САП

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона