Санаторно – курортне лікування для осіб із інвалідністю в Броварській громаді: затверджено нове Положення | Трибуна

У Броварській громаді затвердили нове Положення про забезпечення санаторно – курортним лікуванням ветеранів праці, осіб із інвалідністю (крім осіб із інвалідністю внаслідок війни), учасників революції Гідності та борців за незалежність України у ХХ столітті.
Забезпечення санаторно-курортними лікуванням відбувається за рахунок коштів, передбачених у місцевому бюджеті. Скористатись путівками можуть як постійні мешканці громади, так і ВПО за фактичним місцем проживання. Для цього варто надати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Путівки за медичними рекомендаціями та в порядку черговості надаються:
особам із інвалідністю всіх категорій строком на 18 днів;
ветеранам праці строком на 18 днів;
учасникам революції Гідності та борцям за незалежність України у ХХ столітті строком на 18 днів не частіше ніж один раз на два роки.
Гранична вартість путівки для забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників революції Гідності, борців за незалежність України у ХХ столітті, ветеранів праці становить 18 тис. грн (1000 грн за один ліжко-день ) із ПДВ; для осіб із інвалідністю усіх категорій – 14 тис. 400 грн (800 грн за один ліжко-день) без ПДВ.
Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування, не здійснюється. Компенсація вартості проїзду до санаторного закладу також не передбачена.
Люди можуть самі вибрати санаторій відповідного профілю, але кошти на руки не отримають, адже за путівки санаторіям кошти перерахують безготівково.
Щоб пролікуватися в санаторії, особи мають перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення Броварської міськради за зареєстрованим місцем проживання. А ті особи, що переселилися з тимчасово окупованої території – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Перелік документів, які потрібно подати в управління соціального захисту населення:
заяву;
медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
копію пільгового посвідчення;
копію паспорта;
копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
для працюючих осіб – довідка з місця роботи про неотримання путівки.
Під час подання копій документів потрібно надати їх оригінали для огляду.
Останнім днем періоду перебування осіб у санаторно-курортних закладах є 15 грудня поточного бюджетного року (включно), що є датою виїзду із закладу.
Читайте також:
Гарантовані виплати військовослужбовцям під час лікування: скільки отримають бійці у 2025 році
Реєстрація на НМТ-2025: основний період стартує 6 березня, додатковий – у травні
Як можна збільшити пенсію батькам: детальне пояснення
День гімну України: 10 маловідомих фактів про «Ще не вмерла Україна»
Джерело: Трибуна – Бровари