Сьогодні кияни та гості міста зможуть безкоштовно дізнатись свою групу крові: деталі

Сьогодні кияни та гості міста зможуть безкоштовно дізнатись свою групу крові: деталі
14 Червня 2024, 10:11
Поділитися:

Сьогодні, 14 червня, у світі відзначають День донора. У Києві в цей день мешканці та гості міста зможуть безкоштовно дізнатись групу крові.

Про це повідомила “Рубрика”.

Волонтери проєкту “ДонорUA” будуть раді бачити всіх, хто хоче дізнатися свою групу крові чи долучитися до донорського руху, з 12:00 до 18:00 у ТРЦ Gulliver.

Групи крові визначатимуть методом EldonCard. Така процедура займає кілька хвилин і не потребує вищої медичної освіти від того, хто її здійснює. Всі системи одноразові, стерильні, шкіра дезінфікується, прокол робиться мінімальний і майже не відчутний.

Визначити групу крові можна навіть дітям, якщо поруч із ними є батьки й вони дають згоду.

“Ми часто говоримо, що найкраща група крові – та, яка є в донора. Якщо вона рідкісна, кров слід здавати саме через це. Якщо група поширена, це означає, що такої крові потребує більша кількість людей. Тож якщо ви не маєте протипоказань до донорства, долучайтеся до цієї справи – кров будь-якої групи і з будь-яким резусом рятує життя”, – закликали в “ДонорUA”.

Волонтери проєкту кажуть, що величезна кількість українців не знає своєї групи крові або сумнівається в інформації, яку внесли до медичної карти у дитинстві. Тому проводяться такі акції. Вони до того ж дають можливість залучити людей до донорського руху.

Зареєструвавшись на сайті “ДонорUA”, люди отримують сповіщення, коли в їхньому населеному пункті виникає потреба у крові певної групи.

З жовтня минулого року “ДонорUA” проводить акції з визначення групи крові по кілька разів на місяць у десяти містах України.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про неймовірний порятунок трирічної дівчинки в київському Охматдиті.

Ми маємо Telegram-канал “Головні новини Києва – 44.ua” – джерело важливих, актуальних та перевірених новин Києва, столичного регіону та України. Долучайтесь.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua