Сьогодні будівельники живуть під величезним пресом, – девелопер Ніконов

image
13 Жовтня 2023, 12:51
Поділитися:

13 жовтня 2023 г. 12:45

Для підтримки розвитку будівельної сфери необхідні законодавчі ініціативи, що обмежать вплив силових органів на будівельників та нададуть більше захисту.

Про це, як передає KВ, заявив в інтерв’ю виданню “Телеграф” відомий столичний девелопер і засновник компанії KAN Development Ігор Ніконов.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Сьогодні усі підприємці, не лише будівельники, живуть під величезним пресом “боротьби з корупцією”. Але постає питання, яке відношення до корупції має бізнес?! Є корупція? Тож боріться з нею! У нашій сфері, наприклад, претензії до влади будь-якого рівня ведуть до скасування відведення земельних ділянок, накладень арештів, штрафів тощо. Йде політична боротьба, а страждає бізнес”, – розповів Ніконов.

На його думку, аби прискорилось зростання будівельної сфери, мають ухвалюватися законодавчі ініціативи, які б заборонити всім силовим органам чіпати будівельників на якийсь період: скасовувати відведення земельних ділянок з 10-річною або 20-річною давністю; реагувати на скарги та листи псевдоактивістів без розбору реальної ситуації. А також – надати мешканцям можливість отримувати іпотеки.

“Суспільство сьогодні дуже чутливе, багато хто постійно шукає “зраду”, що точно не покращує інвестиційний клімат і не стимулює підприємницьку ініціативу. Правоохоронні органи повинні розбиратися в подібних питаннях, а не навішувати одразу ярлики та заводити справи”, – говорить девелопер.

І додає, що в цьому ракурсі важливо внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу, які б заборонили відкривати кримінальні провадження за кожною заявою, адже в результаті правоохоронні органи завалені мільйонами справ, а доходить до судів максимум 1%.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Гальмує ринок і відсутність нового Генерального плану столиці.

“Це відбувається з однієї простої причини: ухвалення цього плану прибрало б велику кількість двояких двозначних інтерпретацій правоохоронних органів про те, що у певній зоні можна будувати, а що не можна”, – впевнений Ніконов.

Нагадаємо, що мережа освітніх закладів KAN є найбільшою в Україні і налічує понад 10 навчальних закладів у Києві. В умовах війни столична девелоперська компанія продовжує виконувати зобов’язання перед власниками квартир і щодо реалізації освітніх закладів. Так, наприкінці року у “Файна Таун” буде завершена реалізація великого освітнього проєкту – інженерно-архітектурного колегіумом на 600 учнів. І стартує будівництво вже другої великої школи мережі А+ у рамках проєкту ЖК “Республіка”.

Читайте: KAN продовжує будувати новий Архітектурно-інженерний колегіум А+ у “Файна Таун”

Фото: telegraf.com.ua

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона