Руслан Кравченко: спецкомісія КОВА перевірила процес відбудови 23 обʼєктів за кошти ФЛН, а також за кошти United 24- брифінг КОВА

image
19 Листопада 2023, 23:13
Поділитися:

Спецкомісія КОВА перевірила процес відбудови 23 об’єктів, які відновлюють коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Перевірки також поширили на об’єкти, що відновлюють коштом UNITED24, – цього тижня це були 3 багатоповерхівки в Милі та Бузовій.

Про це під час брифінгу повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

Комісія також ознайомилася з процесом будівництва двох протирадіаційних укриттів для закладів освіти Бориспільського району.

«Наразі всі роботи відбуваються за графіком, без порушень. Ці обʼєкти будують коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.  Перевірки триватимуть і надалі. Ми вже перевірили 23 із 56 обʼєктів», – додав Руслан Кравченко.

Начальник Київської ОВА наголосив, що основна мета – забезпечити прозорість та підзвітність усіх процесів відновлення регіону та ефективне використання коштів.

Він нагадав, що цього тижня в КОВА відбулися 3 розширені наради із підрядниками з питань відбудови. Зокрема, щодо відбудови багатоповерхівок за програмою UNITED24. Активні роботи вже ведуться на 17 із 18 об’єктів. Увагу приділили відбудові приватних будинків у рамках реалізації обласної програми – роботи з відбудови ведуться на 83 об’єктах. Заслухали інформацію щодо відновлення 56 об’єктів коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, де замовником є Київська ОВА. 

Наради відбулися за участі представників правоохоронних органів, Департаменту регіонального розвитку КОВА, проєктантів, технагляду, ДТЕКу та робочої групи «Прозорість і підзвітність», спостережної ради з питань відбудови, ПРООН.  

Руслан Кравченко зазначив, що учасники детально обговорили кожен об’єкт, щоб вчасно реагувати на проблеми, які виникають. Йдеться про терміни відбудови, корегування проєктів, перевірки актів та якості виконаних робіт. 

«Детально заслухали всі зауваження технагляду, а також розглянули скарги мешканців. Усі порушення, які зафіксували, доручили оперативно усувати. Основні з них – відставання від графіка робіт,  недостатня кількість працівників на обʼєктах, незадовільна якість робіт. Усіх підрядників попередив, що за порушення умов договору доведеться юридично відповідати», – сказав начальник КОВА.

Він підкреслив, що підрядники мають виконувати всі взяті на себе зобов’язання.

«Мешканці не мають бути заручниками, чути незрозумілі пояснення. У нас єдина позиція – якісна відбудова, ефективне використання коштів та виключення будь-якої корупційної складової. Ми всі працюємо винятково для людей», – наголосив він.

Руслан Кравченко додав, що КОВА продовжує підвищувати заходи безпеки в навчальних закладах області. Зокрема, цього тижня разом із Міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним відкрили протирадіаційне укриття в Новосілківському ліцеї «Ерудит». Його загальна площа – понад 1 тис. квадратних метрів. В укритті одночасно можуть перебувати майже 600 осіб. Є все для зручного розташування дітей та педагогів. Загалом упродовж 2022-2023 років на Київщині в закладах освіти відремонтували понад 900 укриттів

Джерело: Новини Білої Церкви – головні та останні новини БЦ сьогодні, події в Білій Церкві