Розглянуто державні програми підтримки агропромислового комплексу 2020 року

image
21 Лютого 2020, 11:47
Поділитися:

На черговій селекторній нараді 19 лютого 2020 року під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького розглянуто державні програми підтримки агропромислового комплексу у 2020 році.

Від Київської області взяли участь заступник голови облдержадміністрації Василь Володін, представники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Київського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств та сільськогосподарські виробники.

Отже, у Державному бюджеті на державну підтримку АПК-2020 передбачено видатки на суму 4,2 млрд грн.

На підтримку шляхом здешевлення кредитів пропонується виділити суму у розмірі 1,2 млрд грн, що відкриє доступ сільськогосподарським виробникам до пільгових кредитів та зменшить їх вартість до 5 %. Кредити виділятимуться на придбання землі, поточні та капітальні інвестиції та на розвиток тваринництва. Для оптимізації програми підтримки та забезпечення прозорості планується обмеження за кредитами – до 15 млн грн на одного суб’єкта в тваринництві, до 5 млн грн – на одного суб’єкта на придбання землі та інші види кредитів, один клієнт – один уповноважений банк, компенсація не надаватиметься учасникам програми «Доступні кредити 5,7,9 %».

Слід зазначити, що на підтримку галузі тваринництва закладено 1 млрд грн. Держава з метою гарантування виконання взятих на себе зобов’язань продовжуватиме відшкодовувати вартість об’єктів, профінансованих за рахунок залучених банківських кредитів. Також буде здійснено доплату різниці часткового відшкодування вартості або компенсації, що не виплачена у 2019 році. Модель підтримки передбачатиме відшкодування вартості племінних (генетичних) ресурсів, тваринницьких об’єктів та надаватиме дотацію за наявні бджолосім’ї.

На здешевлення компенсації техніки та обладнання українського виробництва буде виділено 1 млрд грн та, зокрема, планується відшкодування обсягів підтримки не виплаченої у 2019 році.

На програму розвитку фермерства заплановано 400 млн грн. Зокрема, продовжуватиметься часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданням сільськогосподарських дорадчих послуг, фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, з метою збільшення кількості об’єктів місцевої переробки сільськогосподарської продукції та зростання рівня зайнятості сільського населення. Також буде здійснено доплату за напрямами, що не виплачені у 2019 році.

На підтримку галузі садівництва, виноградарства та хмелярства планується спрямувати 400 млн грн. Продовження часткової компенсації вартості закладення плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, будівництва холодильників та об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, обладнання для висушування фруктів. Також передбачається компенсація вартості насаджень в межах до 90% та об’єктів зі зберігання та переробки – до 30%, розподіл виплат на паритетних засадах один раз на рік, обмеження розміру підтримки – до 50 млн грн одному суб’єкту з урахуванням пов’язаних осіб.

Порядки використання коштів до даних програм планують прийняти вже найближчим часом.

На завершення, Тарас Висоцький повідомив, що програми підтримки з Держбюджету на 2021-2023 роки будуть розроблені у липні поточного року. Є пропозиції включити у підтримку такі напрями: агрострахування та переробка сільськогосподарської продукції.

Зокрема, посадовець повідомив про виїзні прийоми громадян по областях щочетверга працівниками Держгеокадастру, для роз’яснення найбільш актуальних питань землекористування. Також в цей же день працівники Держпродспоживслужби організовуватимуть інформаційну подію щодо сфери безпечності харчових продуктів. Структурним підрозділам облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку рекомендовано долучитись до вищезазначених ініціатив та брати активну участь у заходах.

Окрім того, починаючи з останнього четверга березня, працівники Укрдержфонду підтримки фермерських господарств будуть проводити бізнес інкубатори, що націлені на розвиток та популяризацію аграрної галузі.

(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = “http://connect.facebook.net/ru_RU/sdk.js#xfbml=1&version=v2.6”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Джерело: Новини – Київська обласна державна адміністрація