російські окупанти пошкодили ядерну підкритичну установку “Джерело нейтронів” у Харкові, – Держатомрегулювання
25 Червня 2022, 18:54
Поділитися:

25 червня 2022 г. 18:40

Сьогодні, 25 червня 2022 року, у результаті чергового обстрілу московитами Харкова пошкоджена ядерна підкритична установка “Джерело нейтронів”. Постраждали будівлі та інфраструктура промислового майданчика. Ядерна установка переведена в глибокий підкритичний стан.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Держатомрегулювання.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

За інформацією експлуатуючої організації ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, в результаті попереднього огляду майданчику встановлено факт нанесення додаткової шкоди будівлям та інфраструктурі промислового майданчику. Зокрема, пошкоджено: північну стіну прибудови прискорювача до експериментальної зали установки; вентиляційні канали системи спеціальної вентиляції; вентиляційну трубу основної будівлі установки; систему охолодження клістронної галереї прискорювача; корпуси дизель-генераторів системи аварійного електроживлення; обшивку основної будівлі установки.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що персонал продовжує огляд будівель, споруд та обладнання установки задля ідентифікації всіх ушкоджень, але цим роботам перешкоджає постійна небезпека нових обстрілів.

“Наразі ситуація на ЯПУ “Джерело нейтронів” така: ядерна установка переведена в глибокий підкритичний стан. Оперативний персонал контролює стан ЯПУ “Джерело нейтронів”, продовжує роботу із усунення наслідків бойових дій та підтримання у працездатному стані обладнання ядерної установки. Однак, ця його робота ускладнена, а інколи й неможлива через небезпеку нових обстрілів майданчику. Зовнішнє електропостачання ЯПУ “Джерело нейтронів” відсутнє”, – зазначено у повідомленні Держатомрегулювання.

Також повідомляється, що радіаційний фон в експериментальній залі будівлі ЯПУ “Джерело нейтронів” в межах норми.Проте існує ймовірність нових пошкоджень ЯПУ “Джерело нейтронів” через обстріли з боку російської федерації. ЯПУ “Джерело нейтронів”, як і будь-яка інша ядерна установка, не розрахована на експлуатацію в умовах бойових дій. Продовження бомбардування та обстрілів майданчика можуть призвести до тяжких радіаційних наслідків із забрудненням прилеглих територій.

Нагадаємо, починаючи з початку збройної агресії проти України територія інституту, на якій розташована ЯПУ “Джерело нейтронів”, постійно обстрілюється та піддається бомбардуванню зі сторони російських військ. Інфраструктурі інституту вже нанесені катастрофічні збитки. Під обстріли потрапила і безпосередньо ЯПУ “Джерело нейтронів” та зазнали значних пошкоджень будівлі інституту.

Раніше KВ повідомляла, що перед виходом з території Київської області російські військові розграбували Чернобильську атомну станцію, яку захопили ЧАЕС 24 лютого. За словами директора ЧАЕС Валерія Сейди, після відходу окупантів (31 березня) усе технологічне обладнання та всі системи контролю і моніторингу радіаційних показників ЧАЕС працюють у штатному режимі. Водночас, як він додав, окупанти забрали з собою п’ять із 15 контейнерів з обладнанням для ремонту та запчастинами, необхідними для ЧАЕС.

Читайте: Військові рф залишили територію ЧАЕС

Фото:ukrinform.com

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона